Wyjazdy i Pielgrzymki

W najbliższym czasie organizujemy:

 

Pielgrzymka Medjugorie – Chorwacja 9 DNI

z biurem podróży

 

DZIEŃ 1      PRZEJAZD

Zbiórka uczestników w b.wczesnych godzinach porannych, przejazd na nocleg do hotelu w ok. Marija Bistrica, zakwaterowanie  i nocleg (tego dnia bez obiadokolacji).

 

DZIEŃ 2      MARIJA BISTRICA – JEZIORA PLITWICKIE – MEDJUGORIE

Śniadanie, przejazd do Mariji Bistricy, nawiedzenie najważniejszego sanktuarium maryjnego

w Chorwacji   z drewnianą figurką Matki Bożej z Dzieciątkiem, która od XV w. jest obiektem kultu. Pielgrzymował do niej również św. Jan Paweł II.  Przejazd do Plitwic i zwiedzanie Parku Narodowego Jeziora Plitwickie obejmującego 16 jezior połączonych  wodospadami i kaskadami wodnymi, otoczonych lasem i kamiennymi wzgórzami. Całość daje w sumie unikatową i naturalną mieszankę cudnej przyrody wpisanej na listę UNESCO. W godzinach południowych wyjazd do Medjugorie. Zakwaterowanie w pensjonacie,  obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 3      MEDJUGORIE

Śniadanie i całodzienny pobyt w Medjugorie – bardzo licznie odwiedzanym miejscu pielgrzymek

w Europie ze słynnym kościołem św. Jakuba. Wielu przybywających tutaj doświadcza swoistej odnowy życia religijnego. Poznamy miejsca objawień Matki Boskiej, w miarę możliwości odbędziemy spotkanie z jedną z osób widzących, weźmiemy udział w modlitwie różańcowej, Mszy Świętej

i procesji różańcowej na Górę Objawień w Podbrdo. Powrót do pensjonatu na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 4     MEDJUGORIE – MOSTAR

Śniadanie, po którym dalszy pobyt w Medjugorie, weźmiemy udział w Drodze Krzyżowej na Górę Krizevac. Następnie  przejazd do Mostaru, urokliwego bałkańskiego miasta nad Neretwą, gdzie zobaczymy kamienny Stary Most z XVI w. (wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO) oraz tureckie domy na Starym Mieście. Powrót do pensjonatu na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 5      DUBROWNIK

Śniadanie, po którym przejazd do Dubrownika i zwiedzanie “Perły Adriatyku” otoczonej lazurowym, ciepłym morzem i wspaniałymi plażami.  Miasto położone w zaciszu przyjemnego śródziemnomorskiego klimatu szczyci się ponad tysiącletnią historią obecną  w każdej części miasta. Zobaczymy m.in. Stare Miasto, mury obronne, zabytkowe studnie Onofria, gotycki Klasztor Franciszkanów, najstarszą aptekę Europy, Pałac Spoza. Powrót do pensjonatu na obiadokolację

i nocleg.

 

DZIEŃ 6      NEUM        

Śniadanie, ostatnie chwile na ind. modlitwę w Medjugorie i po południu przejazd do Neum, bośniackiego kurortu nad Adriatykiem. Neum położone jest na małym odcinku wybrzeża dalmatyńskiego pomiędzy chorwackimi miejscowościami wypoczynkowymi, ok. 60 km od Dubrownika i 70 km od Medjugorie. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 7      WYPOCZYNEK nad ADRIATYKIEM

Czas wolny na odpoczynek, plażowanie i kąpiele w Adriatyku, śniadanie i obiadokolacja.

 

DZIEŃ 8      SPLIT – TROGIR

Wczesne śniadanie i przejazd na zwiedzanie Splitu- największego miasta Dalmacji założonego przez rzymskiego cesarza Dioklecjana, którego pałac zachował się po dzisiejsze czasy i stanowi główną atrakcję turystyczną miasta.  Następnie przejazd i zwiedzanie średniowiecznego Trogiru, którego zabytkowe centrum jest pod ochroną UNESCO. Podczas zwiedzania zobaczymy najcenniejsze zabytki starówki, a wśród nich m.in. katedrę św. Wawrzyńca, pałac rektorów, loggię miejską. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w Marija Bistrica lub okolicy.

 

DZIEŃ 9   POWRÓT

Wczesne śniadanie i przejazd powrotny do Polski. Po drodze obiad pożegnalny. Powrót na miejsce zbiórki  ok lub po północy nast. dnia.

 

Termin:        09.07 – 17.07.2018

Cena:           2150 zł/os.

Zapewniamy:

  • Transfery komfortowym klimatyzowanym autokarem z wc/DVD, barkiem
  • Zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelach ***, 4 noclegi w pensjonacie *** w Medjugorje ,

pokoje 2,3 os. z łazienkami

  • Wyżywienie: 8 śniadań, 7 obiadokolacji, 1 obiad
  • Opiekę i informację turystyczną pilota
  • Ubezpieczenie w TUiR „Axa”: KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 10 000 EUR, NNW do 2000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR. Obowiązują warunki ubezpieczenia Axa „Kontynenty”.
  • W cenie zawarto obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości  10 zł od każdego uczestnika.

 

Cena nie obejmuje:

– biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, zestawy audio-guide, opłat za komunikację miejską lub wjazdowych do miast, opłat klimatycznych i miejskich, itp. (na ten cel należy posiadać ok.  90 €/os.); napojów do obiadokolacji, ubezpieczenia od ryzyka kosztów rezygnacji, na życzenie istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji za dodatkową opłatą (5 % ceny wyjazdu); chęć ubezpieczenia należy zgłosić najpóźniej w ciągu 7 dni od wpłaty zaliczki.

Uwagi:

  • dokument niezbędny do wyjazdu: paszport lub dowód osobisty
  • na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 995 zł

program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom w kolejności odwiedzanych miejsc.

 

Zapisy u ks. Marcina – tel. 785 404 000