Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkiego Postu, 18 marca 2018 r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. dr Tomasz Huzarek, wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Serdecznie witamy naszego gościa i wyrażamy radość z przybycia do nas, dziękując za gotowość głoszenia słowa Bożego w naszym kościele. Życzymy i upraszamy u Boga dla ks. rekolekcjonisty wielu potrzebnych łask, przede wszystkim światła Ducha Świętego na czas naszych rekolekcji.
 2. Równolegle z rekolekcjami parafialnymi dla dorosłych, odbywać się będą rekolekcje szkolne dla dzieci i młodzieży. Nauki rekolekcyjne głoszone będą w kościele. Wszystkich uczniów jak również nauczycieli i wychowawców prosimy o żywy udział i czynne zaangażowanie w to nasze wspólne dzieło przygotowania do świąt wielkanocnych. Nie zlekceważmy tej niezwykłej łaski czasu. Niech rekolekcje przyczynią się do duchowego odrodzenia każdego z nas.
 3. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie i na drzwiach kościoła. Dziś nauki rekolekcyjne głoszone są na wszystkich Mszach św.
 4. O godz. 16.00 serdecznie zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali.
 5. W związku z tym, że wraz z rekolekcjami dla dorosłych odbywają się rekolekcje dla dzieci i młodzieży, poranna Msza św. w poniedziałek, wtorek i środę z nauką rekolekcyjną dla wszystkich odprawiona będzie pół godziny wcześniej, czyli o godz. 8.00, natomiast wieczorna Msza św. o godz.18.00. W poniedziałek o godz. 18.45 zapraszamy wszystkie kobiety na naukę stanową, a we wtorek o godz. 18.45 zapraszamy wszystkich mężczyzn.
 6. W środę ostatni dzień rekolekcji. O godz. 7.45 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 8.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich. O godz. 17.30. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 18.00 wieczorna Msza św. z nauka dla wszystkich. O godz. 18.45 zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Nasze rekolekcje zakończymy o godz. 20.30 Apelem Jasnogórskim.
 7. Tradycyjnie darem naszej wdzięczności za trud duchowego przygotowania nas do świąt Wielkanocnych, będą ofiary, jakie ks. rekolekcjonista będzie zbierał we wtorek i środę podczas rekolekcji.
 8. Nauki rekolekcyjne dla dzieci i młodzieży odbędą się w poniedziałek, wtorek i środę według następującego porządku: o godz. 9.30 – klasy IV – V ze szkoły podstawowej, o godz. 11.00 – klasy I-III ze szkoły podstawowej  i o godz. 12.15 uczniowie z gimnazjum.
 9. W najbliższą sobotę 24 marca odbędzie się pierwsza spowiedź dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. w następującej kolejności: o godz.10.00 dzieci Pani katechetki Anny ze szkoły podstawowej nr 3 z klas 3 A i 3 E oraz pozostałych szkół (szkoły podstawowej nr 1 i nr 4 oraz szkoły chrześcijańskiej). O godz. 11.00 dzieci Pani katechetki Violety ze szkoły podstawowej nr 3 z klas 3 B C D F G.
 10. W poniedziałek przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP i Opiekuna Najświętszej Rodziny. Msze św. zostaną odprawione o godz. 6.15, 7.15, 8.00, 16.30 i 18.00. Ze względu na rekolekcje dla dzieci, nie będzie Mszy św. o godz. 10.00 – zostanie ona odprawiona o godz. 8.00. Podczas każdej Mszy św. będziemy się wspólnie modlić i polecać Bogu, za przyczyną św. Józefa, wszystkich mężczyzn, ojców i mężów.
 11. W najbliższy piątek ze względu na rewitalizację Rynku, nie odbędzie się, jak co roku, Droga Krzyżowa w centrum miasta. Na nabożeństwo to zapraszamy do kościoła rano o godz. 8.00, dla dzieci o godz. 16.30 oraz dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30.
 12. Piątek jest dniem spowiedzi rekolekcyjnej i wielkanocnej. Spowiedzi słuchać będziemy przed południem od godz. 8.00 do 10.30 i po południu od godz. 15.30 do 18.30. Wszystkich bardzo prosimy o przystępowanie do sakramentu pokuty i pojednania w wyznaczonym czasie i nieodkładanie spowiedzi na Niedzielę Palmową czy Wielki Tydzień, gdy będziemy zajęci przygotowaniem liturgii i posługą w konfesjonale w sąsiednich parafiach dekanatu.
 13. W piątek o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji parafian zmarłych w miesiącu marcu.
 14. W przyszłą niedzielę, jak co roku, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Młodzieży, odbędzie się w naszej diecezji spotkanie młodych. Wszyscy, którzy chcieliby wziąć udział w Diecezjalnym Dniu Młodzieży w Kościerzynie, w Niedzielę Palmową, prosimy o zapisanie się w zakrystii. Wyjazd w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 z parkingu przed stadionem.
 15. Poświęcenie palm w Niedzielę Palmową podczas każdej Mszy św., natomiast procesja z palmami odbędzie się o godz. 11.15. Prosimy, aby dorośli, młodzież i dzieci z palmami, zgromadzili się na placu przed plebanią, gdzie nastąpi ich poświęcenie, a następnie procesja do kościoła.
 16. Prosimy zgłaszać dodatkowych chorych, których pragniemy odwiedzić z posługą sakramentalną przed świętami.
 17. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do skarbonki znajdującej się przy figurze Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 18. Parafia p.w. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata organizuje w Niedzielę Palmową 1- dniową pielgrzymkę na Misterium Męki Pańskiej do Górki Klasztornej. Zapisy w biurze parafialnym przy ul. Skośnej 36 na Przylesiu.
 19. Osoby niepełnosprawne ze wspólnoty ,, Wiara i Światło” gromadzą  środki na ,,Podróż Marzeń” do Ziemi Świętej, w zamian oferują palemki, ręcznie wykonane przedmioty. Będzie je można nabyć w przyszłą niedzielę.
 20. Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje, iż w dniu 8 kwietnia b.r., w związku z organizacją 35. Biegu Szpęgawskiego z Decathlon, w godz. od 11.50 do 13.00 nastąpią czasowe utrudnienia w ruchu.
 21. Organizujemy wyjazd do opery w Bydgoszczy na spektakl „Rigoletto”. Wyjazd w niedzielę, 13 maja. Koszt 70 zł/os. Zapisy w zakrystii.
 22. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Krystynę Nierzwicką, l. 88 z ul. Działkowej i śp. Krystynę Wendt, l. 76 z ul. Kanałowej. Niech dobry i miłosierny Bóg przyjmie zmarłych do swego Domu. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.