Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne na XII Niedzielę zwykłą, 25 czerwca 2017 r.

 1. Serdecznie zapraszamy do udziału w ostatnich nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dziś odbędzie się ono o godz. 16.00, natomiast w tygodniu w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 17.30.
 2. We wtorek przeżywać będziemy liturgiczne wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy. Powierzajmy Maryi, naszej Niebieskiej Matce i Jej orędownictwu wszystkie sprawy naszego życia osobistego, rodzinnego i społecznego. W tej intencji godz. 8.00 odmówimy modlitwy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i różaniec.
 3. We wtorek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. jako zadośćuczynienie za grzechy aborcji. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. W czwartek będziemy obchodzić w liturgii uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. zostaną odprawione o godz. 6.15, 7.15, 8.30, 16.30 i 18.00.
 5. W piątek o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych parafian w miesiącu czerwcu.
 6. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. W tym dniu czcimy Niepokalane Serce Maryi. O godz. 8.00 zapraszamy na różaniec w intencji wynagrodzenia za grzechy nasze, naszych bliskich, naszej Ojczyzny i całego świata. Będziemy się modlić szczególnie za tych, którzy najdalej odeszli od Boga i najbardziej potrzebują Jego miłosierdzia.
 7. W czwartek o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. O 17.30 odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego wraz z modlitwami o powołania duchowne i za powołanych do służby Bożej.
 8. Od soboty tj. od 1 lipca, obowiązywać będzie w naszym kościele w dni powszednie wakacyjny porządek Mszy św. Pierwsza Msza św. zostanie odprawiona o godz. 6.15, następna o godz. 8.30 i wieczorna o godz. 18.00. Dodatkowo w niedzielę odprawiana jest Msza św. o godz. 20.00.
 9. W związku z zakończonym rokiem szkolnym dziękujemy dyrekcjom szkół, nauczycielom, katechetom i wychowawcom za całoroczny trud pracy edukacyjnej w szkole. Składamy serdeczne podziękowanie za ich wysiłek i poświęcenie, za kolejny rok nauki i życzymy im oraz dzieciom i młodzieży, dobrego i udanego wakacyjnego wypoczynku. Niech rozpoczynające się wakacje będą okresem wypoczynku oraz odkrywania Boga w pięknie stworzenia. Niech ta oczekiwana przerwa na wypoczynek służy odświeżeniu umysłu i ciała, poddawanym codziennie nieustannemu zmęczeniu i wyczerpaniu ze względu na szalone tempo codziennego życia.
 10. W czasie wakacji nie zapominajmy o niedzielnej Eucharystii, o modlitwie i zachowywaniu Bożych przykazań. Damy przez to świadectwo, że nasza wiara jest żywa i autentyczna.
 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Wiesława Paczkowskiego, l. 64 z Oś. Konstytucji 3 Maja. Niech dobry i miłosierny Bóg przyjmie naszych zmarłych do swego Domu. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.