Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne na XXVIII Niedzielę zwykłą, 15 października 2017 r.

 1. Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg „Dnia Papieskiego” w naszej parafii, pragniemy złożyć serdeczne podziękowanie. Dziękujemy za włączenie się w budowę Żywego pomnika Janowi Pawłowi II przez złożone środki przeznaczone na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Wyrażamy wdzięczność wolontariuszom zbierającym ofiary. Zebrane pieniądze w wysokości 1.650 zł zostały przesłane do Warszawy na konto Fundacji.
 2. W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski i naszego księdza Biskupa, dziś odbywa się zbiórka do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Meksyku. Zebrane ofiary zostaną przekazane na konto Caritas Polska. Za wszelką pomoc i otwartość na człowieka potrzebującego, serdecznie dziękujemy. Pamiętajmy w naszych codziennych modlitwach o ofiarach trzęsienia ziemi oraz wszystkich, którzy ucierpieli na skutek ostatnich nawałnic w naszej ojczyźnie.
 3. Przeżywany aktualnie miesiąc październik, gromadzi nas licznie na wspólnej modlitwie różańcowej. Przesuwając paciorki różańca, w zamyśleniu nad tajemnicami zbawienia, powierzamy Panu Bogu, za przyczyną Maryi, naszą konkretną wdzięczność i prośby dotyczące nas samych, naszych rodzin, Ojczyzny, Kościoła i świata. Gorąco zachęcamy do odmawiania różańca w naszej świątyni i w swoich domach, z całą rodziną. W kościele odprawiamy nabożeństwo różańcowe dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do piątku o godz. 16.30 oraz dla dorosłych codziennie w łączności z Mszą św. o godz. 8.00 i 17.30. Dziś zapraszamy wszystkich na różaniec o godz. 16.00.
 4. W środę przypada święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona lekarzy i służby zdrowia. W tym dniu zapraszamy do wspólnej modlitwy za wszystkich pracowników służby zdrowia i tych, którzy bezpośrednio zajmują się opieka nad chorymi, aby byli zawsze wrażliwi na potrzeby cierpiących, a wykonując swój zawód, umieli łączyć kompetencję z wymogami człowieczeństwa.
 5. Sakramentu chrztu św. udzielać będziemy w przyszłą niedzielę podczas sumy parafialnej o godz. 10.00. Nauka dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w piątek po wieczornej Mszy św.
 6. Kolekta w przyszłą niedzielę rozpoczynającą Tydzień Misyjny przeznaczona zostanie na cele misyjne.
 7. W biurze parafialnym można składać na wypominki roczne za zmarłych oraz na Msze Święte zbiorowe za zmarłych.
 8. Podobnie jak w latach ubiegłych, parafie naszego dekanatu organizują całotygodniowe Jerycho Różańcowe, czyli nieprzerwane, rotacyjne czuwanie grup osób przed Najświętszym Sakramentem, przez siedem dni, w intencji naszego miasta, Kościoła, Ojczyzny oraz o pokój na świecie. Nasza parafia modlić się będzie od środy 25 października, od godz. 18.00, do czwartku do godz. 18.00. Na klęczniku przy bocznym ołtarzu wyłożone zostaną listy, by można się było wpisywać, w jakich godzinach przyjdziemy na to czuwanie i adorację.
 9. Od ubiegłego piątku do niedzieli 29 października 2017 r. można oddać swój głos na wybrany projekt w Urzędzie Miasta pt. „BUDŻET OBYWATELSKI 2017”. Nasza parafia złożyła projekt nr. 6 „Odnowa Pomnika świętego Jana Pawła II”. Pragniemy odnowić teren, cokół i wykonać odlew w brązie figury Ojca Świętego w ramach projektu nr. 6, co niewątpliwie upiększy nasz Starogardzki Rynek. Apelujemy do WSZYSTKICH parafian Dekanatu Starogardzkiego o wsparcie projektu nr. 6. Głosy należy składać w Urzędzie Miasta na parterze w poniedziałki, wtorki i czwartki w godz. od 7.30 do 15.30, w piątki w godz. od 7.30 do 14.00 oraz w ratuszu na Rynku w soboty i niedziele w godz. od 8.00 do 13.00. Za oddanie głosu wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.
 10. Z przykrością informujemy, że musical „Karol”, na który mieliśmy jechać w listopadzie został odwołany. W zakrystii można zgłaszać się po zwrot pieniędzy za bilety. Jednocześnie informujemy, że organizujemy wyjazd do opery w Bydgoszczy na sztukę „Halka” Stanisława Moniuszki. Wyjazd w niedzielę, 29 października br. Koszt wynosi 80 zł. Zapisywać można się w zakrystii.
 11. Organizujemy jednodniową pielgrzymkę autokarową do Stoczka, Świętej Lipki i Gietrzwałdu. Wyjazd w sobotę, 4 listopada. Koszt wynosi 85 zł. W cenę wliczony jest obiad. Zapisy w zakrystii.
 12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Irenę Słoma, l. 87 z ul. Gdańskiej, śp. Agnieszkę Skwarlińską, l. 84 z ul. Piłsudskiego i śp. Felicję Tocha, l. 76 z Alei Wojska Polskiego. Niech dobry i miłosierny Bóg przyjmie naszych zmarłych do swego Domu. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.