Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Adwentu,
3 grudnia 2023r.

 

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, a wraz z nim nowy rok liturgiczny i duszpasterski pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Okres Adwentu jest czasem oczekiwania z wiarą na powtórne przyjście Zbawiciela na ziemię, a jednocześnie przygotowania się do obchodów Uroczystości Bożego Narodzenia. W nadchodzącym czasie postarajmy się otworzyć nasze serca na nadzieję, którą przynosi Chrystus. Jest to nadzieja na lepszy czas, w którym możemy być lepsi, uwolnieni od zła.
 2. Serdecznie zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w codziennych Mszach św. Roratnich, które będą odprawiane każdego pranka o godz. 7.00. O udział w Roratach bardzo prosimy także dzieci, zwłaszcza przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii św. Dzieci przynoszą na Roraty lampiony, które są symbolem czuwania i gotowości na spotkanie z Chrystusem. Roraty będziemy rozpoczynać procesjonalnym wejściem z lampionami.
 3. W Adwencie prosimy o przystępowanie do sakramentu spowiedzi św.; znajdźmy też czas na prywatną bądź wspólnotową adorację Najświętszego Sakramentu.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – dzień modlitw o powołania do służby w Kościele. O godz. 8.00 nabożeństwo pierwszo czwartkowe, o godz. 17.00 adoracja Najświętszego i wspólne modlitwy o powołania wraz z koronką do Miłosierdzia Bożego.
 5. W czwartek, w liturgiczne wspomnienie św. Ambrożego, patrona pszczelarzy, zostanie odprawiona wieczorna Msza św. w intencji pszczelarzy.
 6. W piątek obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która jest szczególną patronką Adwentu. Z Nią chcemy przeżywać ten święty czas oczekiwania na przyjście Pana. Jej macierzyńskiej opiece powierzamy nasze nadzieje i naszą adwentowa drogę na spotkanie z Nowonarodzonym. Msze św. zostaną odprawione o godz. 6.15, 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. O godz. 12.00 przeżywać będziemy Godzinę Łaski, dzięki której można uzyskać wiele Bożych łask, szczególnie nawrócenie i miłosierdzie dla zatwardziałych grzeszników. Serdecznie zachęcamy do udziału w czuwaniu modlitewnym w kościele. Jeżeli ktoś nie może przyjść do świątyni, nich włączy się we wspólną modlitwę w tym miejscu, gdzie będzie przebywać. Godzinę Łaski rozpoczniemy modlitwą różańcową, a następnie do godz. 13.00 potrwa Adoracja Najświętszego Sakramentu. Postarajmy się zachować świąteczny charakter tego dnia w naszych domach.
 7. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP biuro parafialne będzie nieczynne.
 8. W sobotę o godz. 11.00 Msza św. dla niesłyszących.
 9. W przyszłą niedzielę w Kościele w Polsce i w parafiach polonijnych obchodzić będziemy Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie, połączony ze zbiórką ofiar do puszek. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej. Za wszystkie ofiary serdecznie dziękujemy.
 10. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.15 zostaną poświęcone dzieciom komunijnym medaliki. Prosimy rodziców, aby zadbali o to, by każde dziecko przyniosło medalik do kościoła.
 11. Po Mszy św. można nabywać świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” oraz nowy numer „Pielgrzyma”.
 12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Alinę Stachowską, l. 79 z ul. Ściegiennego i śp. Elżbietę Suwalską, l. 82 z Osiedla 60-lecia. Niech dobry i miłosierny Bóg przyjmie naszych zmarłych do chwały nieba: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.