Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne na XXV Niedzielę zwykła, 20 września 2020r.

 

 

  1. Dziś, w niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 8.30 i 10.30, odbędzie się w naszej parafii uroczystość przyjęcia dzieci do Pierwszej Komunii św. Dzieciom komunijnym składamy najserdeczniejsze życzenia i gratulacje. Naszym darem dla nich niech będzie modlitwa w ich intencji, aby przez całe swoje życie były wierne Jezusowi obecnemu w Najświętszej Eucharystii i regularnie uczestniczyły we Mszy św. O godz. 15.00 zapraszamy na popołudniowe nabożeństwo majowe, podczas którego dzieci pierwszokomunijne oddadzą się pod opiekę Matki Bożej. W „Białym Tygodniu” dzieci komunijne biorą udział w Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.
  2. W środę w ramach Białego Tygodnia podczas Mszy św. o godz. 18.00 kolekta i ofiary dzieci komunijnych zostaną przeznaczone na misje święte.
  3. W poniedziałek przypada uroczystość św. Mateusza, głównego patrona naszego kościoła farnego i naszej parafii. Msze św. zostaną odprawione o godz. 6.15, 7.15, 8.30, 10.00 i suma odpustowa w intencji parafian o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy parafian i gości do udziału w naszym odpuście.
  4. W uroczystość św. Mateusza można zyskać odpust zupełny. Konieczny jest stan łaski uświęcającej, pełny udział we Mszy św. z przyjęciem Komunii św. w kościele odpustowym oraz modlitwa w intencjach Ojca św.
  5. W piątek o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji parafian zmarłych w miesiącu wrześniu.
  6. W przyszłą niedzielę udzielać będziemy sakramentu chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych w piątek po wieczornej Mszy św.
  7. W przyszłą niedzielę odbędą się uroczystości związane z 81. rocznicą zbrodni niemieckiej w Lesie Szpęgawskim. Uroczystości rozpoczną się w miejscu martyrologii o godz. 13.15.
  8. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 przy Placu Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego w Bolesławowie, odbędą się Samorządowe Dożynki Powiatu Starogardzkiego. Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w tej uroczystości.
  9. Centrum Psychologiczno-Pastoralne „Więź” w Starogardzie zaprasza na Kurs Pisania Ikon. Uczestnicy kursu pod okiem instruktorów wykonają samodzielne dwie Ikony. Kurs ma charakter warsztatów z elementami poznawania duchowości Ikony. Szczegóły na plakacie lub na stronie centrumwiez.pl.
  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Wiesława Zdunek, l. 71 z ul. Kolejowej. Niech dobry i miłosierny Bóg przyjmie naszych zmarłych do swego Domu. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…