Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne na XIX Niedzielę zwykłą, 13 sierpnia 2017 r.

  1. Serdecznie witamy wczasowiczów i urlopowiczów przebywających na terenie naszej Wszystkim   życzymy   dobrego   oraz   udanego   wakacyjnego   wypoczynku. Zapraszamy do udziału w liturgii codziennej i niedzielnej w naszym kościele. Niech kontakt  z  pięknem  przyrody  i   całą  rzeczywistością  stworzoną,  pozwoli  odczytać w niej Boże znaki, jakie nam Stwórca zostawił i prowadzi nas do postawy zadziwienia, zachwytu i kontemplacji.
  2. W dniu dzisiejszym przypada dzień fatimski. Zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 19.30 oraz Mszę św. o godz. 20.00 z procesją do figury św. Jana Pawła
  3. We wtorek przeżywać będziemy w liturgii uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Podczas każdej Mszy św. święcić będziemy wiązanki z kłosów zbóż, ziół i kwiatów.
  4. W uroczystość Wniebowzięcia NMP przypada również  Święto  Wojska Polskiego. Z tej okazji o godz. 13.00 rozpoczną się przed kościołem św. Wojciecha uroczystości patriotyczno-religijne. O godz. 13.30 w kościele św. Wojciecha zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny, Miasta i Wojska Polskiego.
  5. W czwartek o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. O 17.30 modlitwy o powołania wraz z koronką do Miłosierdzia Bożego.
  6. Wakacje są dla wielu młodych ludzi czasem podejmowania ważnych decyzji, dlatego też Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie przeprowadza II turę naboru dla wszystkich, którzy chcą służyć Bogu i ludziom w Chrystusowym kapłaństwie. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 16 września na rozmowę kwalifikacyjną oraz o złożenie w rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Wszystkie niezbędne informacje można uzyskać biurze parafialnym, jak również znaleźć w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej Wyższego Seminarium Duchownym w Pelplinie.
  7. Wojewódzkie Stacje Krwiodawstwa i Polski Czerwony Krzyż wspólnie z Brico Marche i Inter Marche na terenie całego kraju, przeprowadzą w naszym mieście akcję poboru krwi. Akcja ta odbędzie się w najbliższy piątek w godzinach od 9.30 do 13.30 przy markecie handlowym Brico Marche ul. Zblewska 20. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w tę akcję.
  8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Danielę Kordowską, 1. 80 z Alei Wojska Polskiego. Niech dobry i miłosierny Bóg przyjmie naszych zmarłych do swego Domu. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.