Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne na XV Niedzielę zwykłą
14 lipca
2024r.

  

  1. Przeżywamy czas wakacji i urlopów. Serdecznie witamy wszystkich, którzy przeżywają je terenie naszej parafii i życzymy spokojnego oraz udanego wypoczynku. Pochłonięci przez coraz szybszy rytm codziennego życia, wszyscy potrzebujemy co jakiś czas zatrzymać się i odpocząć, aby poświęcić więcej czasu na refleksję i modlitwę. Nie zapominajmy o uczestnictwie we Mszy św.  niedzielnej i codziennej modlitwie. Przypominamy, że w wakacyjne niedziele w lipcu i sierpniu odprawiana jest dodatkowa Msza św. o godz. 20.00. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed każdą Mszą św. Niech dobry Bóg błogosławi wszystkim na wakacyjnych drogach.
  2. We wtorek będziemy obchodzić w liturgii wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel, czyli Matki Bożej Szkaplerznej. Polecajmy Maryi i Jej wstawiennictwu nasze rodziny i bliskich. Niech noszony przez nas szkaplerz lub medalik z wizerunkiem Maryi, przynosi nam zbawienne owoce. Niech będzie dla nas bodźcem i natchnieniem do prowadzenia życia chrześcijańskiego, zgodnego z Ewangelią i nauczaniem Kościoła.
  3. W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu wraz z modlitwami o powołania duchowne i za powołanych do służby Bożej.
  4. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Wyruszy ona w środę 31 lipca o godz. 6.00. Zapisy i wszelkie szczegóły znajdują się na stronie internetowej: www.pielgrzymkakociewie.pl.
  5. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jerzego Jęczmień, l. 87 z Alei Wojska Polskiego i śp. Zbigniewa Sinickiego, l. 70 z ul. Ceynowy. Niech dobry i miłosierny Bóg przyjmie naszych zmarłych do swego Domu. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.