Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne na VIII Niedzielę Zwykłą, 26 lutego 2017 r.

 1. Dzisiaj, w niedzielę przed Popielcem, we wszystkich parafiach w Polsce rozpoczyna się Jubileuszowy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Celem Tygodnia jest przypomnienie, że chrześcijanin powinien być trzeźwy w każdym czasie i w każdych warunkach, oraz modlitwa za ludzi uzależnionych od alkoholu oraz ich rodziny. Całkowita rezygnacja z alkoholu na okres Wielkiego Postu nawet przez pijących rzadko i niewiele, może być formą pokuty za osoby nadużywające alkoholu, przebłaganiem za grzechy pijaństwa. Może także wyprosić łaski nawrócenia dla grzeszników.
 2. W dniu dzisiejszym rozpoczyna się adoracja Najświętszego Sakramentu przed Popielcem. Będziemy mieli okazję wyrażenia Panu Bogu gotowości podjęcia drogi pokuty, jaka zacznie się w Środę Popielcową. Adoracja Chrystusa Pana w Najświętszym Sakramencie rozpocznie się o godz. 15.00, a jutro i we wtorek po Mszy św. o godz. 9.00 rano. Zakończenie adoracji każdego dnia o godz. 18.00. Parafian serdecznie proszę i bardzo zachęcam do adoracji Najświętszego Sakramentu kościoła według programu wywieszonego w gablocie oraz przychodzenia do kościoła w dowolnym czasie.
 3. Wspólną adorację i nabożeństwo pokutno-przebłagalne z prośbą o dobre przeżycie Wielkiego Postu odprawimy we wtorek o godz. 17.30. Na to nabożeństwo szczególnie zapraszamy wszystkich wiernych.
 4. Czas Wielkiego Postu to szczególny czas łaski i przemiany naszych serc, to czas walki ze złem. Od I Niedzieli Wielkiego Postu rozpocznie się peregrynacja figury św. Michała Archanioła po rodzinach naszej parafii. Osoby, które pragną, aby figura św. Michała zagościła w ich domach prosimy o zapisywanie się na listę w zakrystii.
 5. W poniedziałek o godz. 18.30 zapraszamy na spotkanie formacyjne rodziców dzieci przystępujących w tym roku do I Komunii św.
 6. W najbliższą środę przypada Popielec. Przez symboliczny gest posypania naszych głów popiołem w czasie liturgii tego dnia, wkroczymy w święty czas Wielkiego Postu, okres 40-to dniowego Przygotowania Paschalnego. Jest to szczególny czas w życiu chrześcijanina – jest to czas łaski i zbawienia. Wielki Post ma być wypełniony wzmożoną pracą nad sobą, zmierzającą do naszego osobistego nawrócenia i uświęcenia. Temu nawróceniu służy modlitwa, jałmużna i post. Serdecznie proszę parafian, aby w tym świętym czasie nie uczestniczyli w zabawach i dyskotekach. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem odprawione zostaną o godz.: 6.15, 7.15, 8.30, 10.00, 16.30, 18.00 i 20.00. W Środę Popielcową obowiązuje ścisły post i wstrzymanie się od potraw mięsnych.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. Spowiedź dla dzieci w I piątek od godz. 15.00.
 8. W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy. W ramach wspólnej adoracji pierwszo-czwartkowej  godz. 17.30 będziemy się wspólnie modlić o powołania duchowne i za powołanych do służby Bożej.
 9. Od najbliższego piątku rozpoczną się nabożeństwa wielkopostne Drogi Krzyżowej. Serdeczne zaproszenie do udziału w tych nabożeństwach kierujemy nie tylko do dorosłych, ale także do dzieci i młodzieży. By dać wszystkim sposobność do udziału w tym nabożeństwie, odprawiać je będziemy o godz. 8.00 dla dorosłych, dla dzieci o godz. 16.30 oraz dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30.
 10. W sobotę czcimy Niepokalane Serce Maryi. O godz. 8.00 zapraszamy na różaniec w intencji wynagrodzenia za grzechy nasze, naszych bliskich, naszej Ojczyzny i całego świata.
 11. Chorych i ludzi starszych odwiedzimy z posługą sakramentalną w najbliższą sobotę od rana.
 12. W zakrystii w cenie 20 zł można nabyć kalendarz wielkopostny, z przesłaniem na każdy dzień tego okresu, wydany przez Księży Werbistów.
 13. Gorzkie   Żale   z  kazaniem   pasyjnym   odprawiać będziemy w niedzielę o godz. 16.00.
 14. Z naszej wspólnoty parafialnej zmarli śp. Teresa Machalińska, l. 90 ze Skarszew, śp. Gertruda Kottlewska, l. 89 z ul. Osiedlowej, śp. Antoni Kamiński, l. 97 z al. Wojska Polskiego, śp. Krystyna Hassa, l. 79 z al. Wojska Polskiego, śp. Jadwiga Mammel, l. 103 z ul. Podgórnej. Polećmy naszych zmarłych Bożemu miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.