Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Adwentu, 4 grudnia 2022r.

 1. Przeżywamy drugą niedzielę Adwentu – czasu, przygotowania na przyjście Pana. Nie przeoczmy Jego przyjścia, dlatego czuwajmy i módlmy się, abyśmy byli gotowi do radosnego spotkania z Panem. Niech przychodzący Bóg nie zastanie nas zamkniętymi lub rozproszonymi.
 2. Dzisiaj obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, który wciąż potrzebuje wsparcia zarówno duchowego, jak materialnego. Dużą część wiernych Kościoła na Wschodzie stanowią Polacy, bądź osoby o polskich korzeniach. Otaczajmy ich modlitwą i pomocą materialną, dlatego we wszystkich kościołach odbywa się dziś zbiórka do puszek. Za wszelkie ofiary składamy podziękowanie.
 3. Serdecznie zachęcany do uczestnictwa we Mszy św. roratniej, którą odprawiamy każdego pranka o godz. 7.00. Dzieci przynoszą na Roraty lampiony, które są symbolem czuwania i gotowości na spotkanie z Chrystusem.
 4. We wtorek o wstawiennictwo prosimy św. Mikołaja, biskupa, który żył na przełomie III i IV w. Bądźmy jego naśladowcami pokazując naszym życiem, że miłość nie polega na pięknych słowach, ale na dyskretnym dzieleniu się dobrem.
 5. W środę przypada liturgiczne wspomnienie św. Ambrożego, patrona pszczelarzy. Na wieczorną Mszę św. zapraszamy wszystkich pszczelarzy, za których będziemy się modlić.
 6. W czwartek obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która jest szczególną patronką Adwentu. Z Nią chcemy przeżywać ten święty czas oczekiwania na przyjście Pana, oczekując także Jego ostatecznego przyjścia w chwale. Jej macierzyńskiej opiece powierzamy nasze nadzieje i naszą adwentowa drogę na spotkanie z Nowonarodzonym. O godz. 10.00 zostanie odprawiona dodatkowa Msza św.
 7. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia przypada Godzina Łaski dla świata. Dzień ten łączy się z objawieniem Maryi w Montichiari we Włoszech. Powierniczką objawień była Pierina Gilli, pielęgniarka z miejscowego szpitala. Maryja prosiła o modlitwę i praktykowanie tej Godziny Łaski na całym świecie. Obiecała modlącym się „wiele łask dla duszy i ciała”. Dzięki Godzinie Łaski można uzyskać wiele łask, szczególnie nawrócenie i miłosierdzie dla zatwardziałych grzeszników. Godzinę Łaski rozpoczniemy w naszym kościele w samo południe w kościele nabożeństwem adoracyjnym wraz z różańcem.  Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu. Szczególnie ważna jest modlitwa za grzeszników, różaniec, litania do Niepokalanego Poczęcia NMP, litania loretańska, akt osobistego oddania Matce Bożej oraz modlitwa za dusze w czyśćcu.
 8. W sobotę 10.12.2022 r. o godzinie 10:00 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej. A w Niedzielę 11.12.2022 roku o godzinie 11:15 będzie poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii świętej.
 9. Dziękujemy młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego za pomoc i zaangażowanie się w zbiórkę żywności dla potrzebujących.
 10. Prosimy o zgłaszanie w biurze parafialnym chorych, których odwiedzimy z przedświąteczną posługą sakramentalną.
 11. Po Mszy św. można nabywać świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”.
 12. Nasz parafialny Zespół Caritas zwraca się z prośbą o pomoc dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Ofiary można składać do skarbonki św. Antoniego. Za każdy gest dobroci i miłości składamy ofiarodawcom serdeczne podziękowanie.
 13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Pawła Figura l.74 z ul. Gimnazjalnej; śp. Henryka Puścikowskiego l.91 z ul. Al. Woj. Pol. Niech dobry i miłosierny Bóg przyjmie naszych zmarłych do chwały nieba: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.