Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Wielkiego Postu, 21 lutego 2021r.

 

 

  1. Przeżywamy Wielki Post – czas, w którym wielu z nas podejmuje różnorodne postanowienia, modli się intensywniej, udziela jałmużny, rezygnuje z rzeczy, które są balastem dla duszy i wyrusza w czterdziestodniową wielkopostną drogę, by być bliżej Boga. Te działania są niezwykle ważne i bardzo potrzebne, ale winny łączyć się z naszą wewnętrzną przemianą, a ona wynika z sakramentu pokuty i pojednania. Najważniejsza jest przemiana serca i sumienia. Serdecznie zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania przy zachowaniu wszelkich zasad sanitarnych obowiązujących w okresie pandemii. Spowiedź, mimo lęków i obaw, które mogą jej towarzyszyć, jest źródłem ogromnego pokoju wewnętrznego płynącego ze spotkania z Bogiem i świadomości, że to On nam przebacza nasze grzechy, leczy rany i daje nadzieję na poprawę życia.
  2. Gorzkie Żale wraz z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 16.00, natomiast w piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej: rano o godz. 8.00, o godz. 16.30 dla dzieci, oraz dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30. Za udział w tych nabożeństwach pasyjnych można uzyskać odpust zupełny.
  3. W poniedziałek obchodzimy w liturgii święto Katedry św. Piotra, które przypomina nam, że Chrystus powierzył św. Piotrowi urząd swojego zastępcy na ziemi. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji zadośćuczynienia za grzechy aborcji.
  4. W czwartek o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. O godz. 17.30 wspólna adoracja i modlitwy o powołania duchowne i za powołanych do służby Bożej.
  5. W sobotę o godz. 9.00 odbędzie się w kościele katecheza dla dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii św.
  6. W przyszłą niedzielę w Kościele w Polsce przeżywamy „Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami”. Modlitwą i cierpieniem w intencji misji oraz ofiarami wyrazimy braterską solidarność z misjonarkami i misjonarzami, którzy głoszą Ewangelię i dają świadectwo miłości Boga i bliźniego w krajach misyjnych. Dzięki naszemu wsparciu duchowemu i ofiarności polscy misjonarze głoszą Ewangelię o zbawieniu na wszystkich kontynentach. Ich wieloraka służba ubogim i cierpiącym jest możliwa dzięki naszej hojności, dlatego w tym celu organizowana będzie w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz misji.
  7. Nasza parafia organizuję Pielgrzymkę do Medjugorie w dniach od 01-11.07.2021 r. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach w gablocie w kruchcie kościoła, na stronie internetowej naszej parafii oraz u ks. Michała Matusika.
  8. Zachęcamy do nabywania nowego numeru „Pielgrzyma”.
  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jadwigę Łakomy, l. 91 z ul. Grunwaldzkiej, śp. Jerzego Ałaszewskiego, l. 82 z ul. Traugutta i śp. Kazimierza Hus, l. 74 z ul. Jagiełły. Niech dobry i miłosierny Bóg przyjmie naszych zmarłych do swego Domu. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.