Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne na XIV Niedzielę zwykła, 5 lipca 2020r.

  1. Serdecznie witamy gości, wczasowiczów i urlopowiczów przebywających na terenie naszej parafii. Wszystkim życzymy bezpiecznego i udanego wakacyjnego wypoczynku. Niech wakacje będą dobre, to znaczy niech służą odpoczynkowi fizycznemu, odzyskaniu sił. Niech także będą one dobre w znaczeniu duchowym: niech służą odbudowie wewnętrznej. Pamiętajmy w czasie wakacji o codziennej modlitwie i o uczestnictwie w niedzielnej Eucharystii.

  2. Od dzisiaj, w wakacyjne niedziele w lipcu i sierpniu będzie odprawiana dodatkowa Msza św. o godz. 20.00.

  3. W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy. O godz. 17.30 wspólna adoracja wraz z modlitwami o powołania duchowne i za powołanych do służby Bożej.

  4. W sobotę przypada święto św. Benedykta, patrona Europy. Przez jego wstawiennictwo módlmy się o dar mądrości dla przy­wódców państw współczesnej Europy, by widzieli jej pomyśl­ność w powrocie do wartości ewangelicznych, w respektowaniu ideałów, którym służył i które realizował św. Benedykt, przede wszystkim łączenie modlitwy i pracy. Módlmy się także za Benedykta XVI, który w ukryciu trwa na modlitwie za Kościół i świat, aby jego przykład zaufania Bogu oraz służenia Mu przez cierpienie i modlitwę, był umocnieniem dla wszystkich wierzących.

  5. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zofię Folkman, l. 91 z ul. Kołłątaja, śp. Marka Laskowskiego, l. 65 z ul. Grunwaldzkiej i śp. Stanisława Olszewskiego, l. 85 z ul. Grunwaldzkiej. Niech dobry i miłosierny Bóg przyjmie naszych zmarłych do swego Domu. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.