Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 20 maja 2018r.

  1. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych ku czci Matki Bożej. Niech Jej wstawiennictwo wyjedna obfitość Bożych łask dla każdego z nas, naszych rodzin i naszej Ojczyzny. Nabożeństwo majowe dziś o godz. 16.00, natomiast w dni powszednie dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30.
  2. Dziś podczas Mszy św. o godz. 10.00 i 12.00, odbywa się w naszej parafii przyjęcie dzieci do Pierwszej Komunii św. Z tej racji nie będzie Mszy św. o godz. 11.15. i 12.30. O godz. 16.00 zapraszamy na popołudniowe nabożeństwo majowe, podczas którego dzieci pierwszokomunijne oddadzą się pod opiekę Matki Bożej. W „Białym Tygodniu” dzieci komunijne biorą udział w majowym nabożeństwie o godz. 16.30 po którym zostanie odprawiona dla nich Msza św. Dzieciom komunijnym składamy najserdeczniejsze życzenia i gratulacje. Naszym darem dla nich niech będzie modlitwa w ich intencji, aby przez całe swoje życie były wierne Jezusowi obecnemu w Najświętszej Eucharystii i regularnie uczestniczyły we Mszy św.
  3. Jutro przeżywać będziemy drugi dzień świąteczny – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Zachowajmy świąteczny charakter tego dnia i postarajmy się o udział we Mszy św., które zostaną odprawione o godz. 6.15, 7.15, 8.30, 10.00, 16.45 i 18.00.
  4. W najbliższy czwartek obchodzić będziemy liturgiczne święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. To święto jest zaproszeniem do modlitwy w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie na wzór Jezusa Chrystusa Najwyższego Arcykapłana.
  5. W piątek o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji parafian zmarłych w miesiącu maju.
  6. W sobotę obchodzimy Dzień Matki. Jest to dzień szczególnej wdzięczności matkom oraz modlitw w intencji ich misji w Kościele, rodzinach i w świecie. Wszystkim matkom składamy najlepsze życzenia i gratulacje z okazji ich święta. Nie zapominajmy w tym dniu o modlitwie za nasze matki, te żyjące, i te, które odeszły już do wieczności. W tej intencji będziemy się również modlić podczas każdej Mszy św. i nabożeństwa majowego.
  7. W przyszłą niedzielę udzielać będziemy sakramentu chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych w piątek po wieczornej Mszy św.
  8. Organizujemy wyjazd do Lednicy na spotkanie młodych, który odbędzie się 2 czerwca. Koszt to 55 zł. Zapisy w zakrystii.
  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stefana Sobolewskiego, l. 66 z ul. Gdańskiej. Niech dobry i miłosierny Bóg przyjmie go do swego Domu. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.