Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne XXIV Niedzielę Zwykłą, 16 września 2018r.

 1. Jutro przypada 79. rocznica agresji wojsk sowieckich na Polskę. Z tej okazji o godz. 17.00 na Starym Cmentarzu odbędą się uroczystości upamiętniające tę rocznicę. Serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie.
 2. We wtorek przypada liturgiczne święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski oraz patrona dzieci i młodzieży. Zapraszamy wszystkich do udziału we wspólnych modlitwach
 3. W tym tygodniu spotyka się młodzieży byłych klas trzecich gimnazjum przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, w poniedziałek grupa ks. Michała Matusika i grupa ks. Michał Stępnik oraz we wtorek grupa ks. Dawida Rożek, w środę wszystkie grupy po wieczornej Mszy świętej. Okazja do Spowiedzi świętej przed każdą Mszą świętą oraz w czwartek od godziny 17.00
 4. W piątek przypada uroczystość św. Mateusza, głównego patrona naszego kościoła farnego i naszej parafii. Jest to także uroczystość odpustowa. Wstawiennictwu i opiece św. Mateusza powierzamy naszą parafię i wszystkie rodziny. Sumie odpustowej w intencji parafian o godz. 17.00 przewodniczyć będzie ks. biskup diecezjalny Ryszard Kasyna, który udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Serdecznie zapraszamy parafian i gości do udziału w naszym odpuście parafialnym.
 5. W uroczystość św. Mateusza można zyskać odpust zupełny. Konieczny jest stan łaski uświęcającej, pełny udział we Mszy św. z przyjęciem Komunii św. w kościele odpustowym oraz modlitwa w intencjach Ojca św.
 6. W sobotę po Mszy świętej o 8.30, ks. Michał Matusik zaprasza na spotkanie Róże Różańcowe.
 7. W przyszłą niedzielę podczas sumy parafialnej udzielać będziemy sakramentu chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w czwartek po wieczornej Mszy św.
 8. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy 79. rocznicę Mordu w Lesie Szpęgawskim, miejscu Pamięci Narodowej. Uroczystości rozpoczną się o godz. 13.15. O godz. 14.00 zostanie odprawiona pod przewodnictwem ks. biskupa diecezjalnego Msza św. koncelebrowana. Zapraszamy do udziału we wspólnych modlitwach oraz oddanie hołdu pomordowanym na Ziemi Kociewskiej w czasie II wojny światowej. Jako ludzie wiary, powierzmy także Jezusowi Chrystusowi naglącą sprawę pokoju.O godz. 12.00, 12.15, 12.30 i 12.45 udostępniony będzie przy Starostwie dla wszystkich chętnych bezpłatny dojazd na miejsce uroczystości autobusami MZK.
 9. Tegoroczna pielgrzymka autokarowa maturzystów na JASNĄ GÓRĘ odbędzie się 24września
  w poniedziałek. Zachęcamy młodzież z klas maturalnych do pielgrzymki oraz wszystkich, którzy chcą Matce Bożej polecić swoje intencje. Uroczystej Mszy Świętej w intencji maturzystów będzie przewodniczył nasz ksiądz biskup Ryszard Kasyna, a po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie w auli o. Kordeckiego z Pawłem Cwynarem – nawróconym więźniem. Zapisy w zakrystii jak również u ks. Michała. Koszt pielgrzymki 120zł.
 10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marię Czarniecką l.85 z ul. Wybickego, śp. Zofię Koper l.88 z ul. Wybickiego, śp. Marię Chróścielewską l.84 z Poznania, śp. Piotra Kropidłowskiego l.54
  z ul. Świętojańskiej, śp. Krzysztofa Łukaniuk z Alei Wojska Polskiego. Niech dobry i miłosierny Bóg przyjmie naszych zmarłych do swego Domu. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.