Ogłoszenia parafialne

 

Ogłoszenia parafialne na XXV Niedzielę zwykłą, 22 września 2019r.

1. W poniedziałek o godz. 17.30 odbędzie się w kościele spotkanie organizacyjne dla wszystkich uczniów klas VII szkoły podstawowej, którzy rozpoczynają przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Prosimy, aby na spotkanie przynieść 5 zł w celu zamówienia indeksów dla kandydatów do bierzmowania.
2. W najbliższy piątek w godz. od 17.00 do 19.30 i w sobotę od 9.00 do 16.00, odbędą się w szkole podstawowej nr 2 przy ul. Sobieskiego rekolekcje kerygmatyczne dla uczniów klas VII szkoły podstawowej jako początek przygotowania do sakramentu bierzmowania. Udział młodzieży w rekolekcjach jest obowiązkowy.
3. W piątek o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji parafian zmarłych w miesiącu wrześniu.
4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystości związane z 80 – tą rocznicą zbrodni niemieckiej w Lesie Szpęgawskim. Uroczystości rozpoczną się w miejscu martyrologii o godz. 13.00 okolicznościowym przedłożeniem historycznym i złożeniem kwiatów przed pomnikiem pomordowanych. O godz. 14.00 rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ryszarda Kasyny. Po Mszy św. odbędzie się Apel Poległych i salwa honorowa. Uroczystości te objął swoim patronatem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Dojazd na cmentarz w Lesie Szpęgawskim będzie możliwy wyłącznie za pośrednictwem bezpłatnej komunikacji miejskiej. Odjazdy autobusów nastąpią z parkingu w starogardzkim Stadzie Ogierów o godz. 12.00, 12.15, 12.30 i 12.45. Bezpłatny parking dla samochodów osobowych i autokarów znajduje się w starogardzkim Stadzie Ogierów.
5. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 przy Placu Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Bolesławowie, odbędą się Samorządowe Dożynki Powiatu Starogardzkiego. Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w tej uroczystości.
6. W imieniu ks. proboszcza Romana Lidzińskiego i jego parafian z Gołańczy, których wraz z chórem parafialnym gościliśmy w ubiegłą niedzielę, pragnę serdecznie podziękować wszystkim parafianom za materialne wsparcie i złożone ofiary w kwocie 8.872 zł na remont kościoła po pożarze. Dziękuję za hojność, wielkoduszność i zrozumienie. Wyrażam również szczerą wdzięczność paniom ze Szkoły Nowej Ewangelizacji i wolontariuszkom za przygotowanie poczęstunku dla naszych gości.
7. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim informuje, iż w dniu 6 października 2019 w związku z organizacją 28. Biegu Kociewskiego z Polpharmą, nastąpią czasowe utrudnienia w ruchu, w godz. od 11.50 do 13.30 na ulicach: Sobieskiego, Kościuszki, Al. Jana Pawła II, Pomorskiej, Lubichowskiej, Armii Krajowej, Pelplińskiej, Jabłowskiej, Owidzkiej, Unii Europejskiej, Tczewskiej i Kanałowej. Całkowite wyłączenie z ruchu (w godz. 11.50 – 13.30): ul. Tczewska, ul. Kanałowa, ul. Olimpijczyków Starogardzkich oraz parking przy bramie głównej OSiR. Prosimy o wyrozumiałość w związku z utrudnieniami w ruchu drogowym jakie nastąpią tego dnia.