Ogłoszenia parafialne

 

Ogłoszenia parafialne XXXII Niedzielę Zwykłą, 11 listopada 2018r.

1. Dzisiaj wraz z całym Kościołem w Polsce i wszystkimi Polakami obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości. Dziękujemy Bogu za to, że wspierał swoją łaską i mocą kolejne pokolenia, i sprawił, że przed stu laty spełniła się ich nadzieja na wolność i nie utracili jej, mimo kolejnych, bolesnych doświadczeń dziejowych. Polskość przetrwała głównie dzięki silnej rodzinie i Kościołowi, który stał na straży niezmiennych wartości. Kościół zawsze stał po stronie narodu w czasach zaborów, podczas okupacji i także w czasach komunizmu. Prośmy Boga o łaskę wiary, nadziei i miłości dla nas wszystkich, abyśmy w jedności i pokoju dobrze korzystali z tak cennego daru wolności. Niech opieka Maryi, jasnogórskiej Królowej Polski, zawsze towarzyszy naszej Ojczyźnie i nam wszystkim. Niech Boża Opatrzność darzy nasz naród pokojem i pomyślnością.
2. Uroczystości w naszym mieście upamiętniające 100. rocznicę odzyskania Niepodległości rozpoczną się marszem „Ku Wolności” o godz. 15.00 na parkingu Carrefour. Marsz przejdzie ulicami: Al. Niepodległości, ul. Lubichowska, ul. Kościuszki, ul. Paderewskiego. O godz. 15.40 nastąpi złożenie kwiatów przy pomniku Niepodległości, o godz. 16.30 na Rynku miasta zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny i mieszkańców naszego miasta, o godz. 17.15 koncert Orkiestry Starogardzkiego Centrum Kultury i wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych z teatrem „Kuźnia Bracka” na starogardzkim Rynku. Zjednoczmy się we wspólnej modlitwie o pomyślność dla naszej Ojczyzny i naszego miasta.
3. Listopad to czas naszej szczególniejszej pamięci o zmarłych. Pamiętajmy o nich w codziennych modlitwach i w ofierze Mszy św. Uczmy tego młode pokolenie, aby i o nas pamiętano kiedyś w modlitwach i podczas Mszy św.
4. We wtorek przypada dzień fatimski. Serdecznie zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 19.30 oraz Mszę św. o godz. 20.00.
5. W czwartek o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. O godz. 17.30 modlitwy o powołania wraz z koronką do Miłosierdzia Bożego.
6. W piątek o godz. 16.30 zapraszamy na Mszę św. zbiorową w intencji naszych zmarłych.
7. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona zostanie na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie. Polecamy ją ofiarności wiernych. Prosimy też wszystkich o modlitwę w intencji powołań, ponieważ w ostatnim czasie znacząco spadła ich ilość, także w naszej diecezji.
8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jana Szych, l. 86 z ul. Ceynowy, śp. Eugenię Pater, l. 85 z Alei Wojska Polskiego i śp. Hannę Nieć, l. 57 z ul. Kołłątaja. Niech dobry i miłosierny Bóg przyjmie naszych zmarłych do swego Domu. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.