Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne na XXXII Niedzielę zwykłą, 10 listopada 2019r.

1. Dzisiaj przeżywamy w Kościele Dzień Solidarności Kościołem Prześladowanym. To okazja, by przyjść z pomocą prześladowanym za wiarę i żyjącym w skrajnej biedzie chrześcijanom w Sudanie Południowym. Poprzez dar modlitwy w ich intencji oraz w intencji pokoju w tym ogarniętym wojnami domowymi kraju możemy wypełnić przykazanie miłości Boga i bliźniego. Chrześcijanie w Sudanie Południowym stanowią większość. Prześladowania i cierpienie, jakich doświadczają, związane są głównie z głodem, który dotyka 61 % populacji, czyli ok. 7 min ludzi. Konflikty zbrojne wewnątrz kraju zmusiły setki tysięcy ludzi do ucieczki i szukania schronienia w obozach dla uchodźców. W obliczu tych działań zawsze najbardziej cierpią najsłabsi, a więc kobiety i dzieci. Dzięki ofiarom składanym dzisiaj na tacę Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie może realizować projekty pomocy dla chrześcijan żyjących w tym kraju. Wszystkie prowadzone akcje można śledzić na stronie internetowej www.pkwp.org.
2. W poniedziałek, 11 listopada odbędą się uroczystości upamiętniające 101. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, kiedy po długiej niewoli Polska na nowo się odrodziła. W tym dniu chcemy pamiętać o tych, którzy przelali swoją krew i oddali życie w obronie Ojczyzny. Program uroczystości obejmuje: o godz. 15.00 ”Marsz ku wolności” ulicami miasta – rozpoczęcie na parkingu przy Carrefourze, godz. 15.40 zbiórka przy punkcie widokowym na Parkingu Miejskim, złożenie kwiatów, godz. 16.30 Msza św. o Boże błogosławieństwo i pomyślność dla naszej Ojczyzny oraz mieszkańców naszego miasta w kościele św. Mateusza, o godz. 19.00 wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych z teatrem „Kuźnia Bracka” w kościele św. Katarzyny. Zjednoczmy się we wspólnej modlitwie o pomyślność dla naszej Ojczyzny i naszego miasta.
3. Listopad to czas naszej szczególniejszej pamięci o zmarłych. Pamiętajmy o nich w codziennych modlitwach i w ofierze Mszy św. Uczmy tego młode pokolenie, aby i o nas pamiętano kiedyś w modlitwach i podczas Mszy św.
4. W środę przypada dzień fatimski. Serdecznie zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 19.30 oraz Mszę św. o godz. 20.00.
5. W czwartek o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. O godz. 17.30 modlitwy o powołania wraz z koronką do Miłosierdzia Bożego.
6. W piątek o godz. 16.30 zapraszamy na Mszę św. zbiorową w intencji naszych zmarłych.
7. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona zostanie na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie. Polecamy ją ofiarności wiernych. Prosimy też wszystkich o stałą modlitwę w intencji powołań, ponieważ w ostatnim czasie znacząco spadła ich ilość, także w naszej diecezji. Spadek liczby nowych kleryków w Polsce pomiędzy 2018 i 2019 to aż 20%. Trend ten wskazuje jednoznacznie, że będziemy mieli w najbliższych latach do czynienia z szybkim spadkiem liczby księży w Polsce.
8. Małżonków zapraszamy na „Spotkania Małżeńskie” poświęcone pielęgnowaniu więzi małżeńskiej. Odbędą się one w dniach 14-16 grudnia br. w Domu Rekolekcyjno-Wypoczynkowym w Białogórze (nad morzem). Szczegół na plakacie i diecezjalnej stronie internetowej.
9. Zachęcamy do nabywania po Mszy św. w zakrystii przekazanych nam przez Wydawnictwo Diecezjalne w Pelplinie kalendarzy na przyszły rok oraz książeczki z modlitwami za zmarłych.
10. Nasza parafia organizuje w dniu 16.11.2019 pielgrzymkę jednodniową do Sanktuariów Maryjnych naszej diecezji w Lubiszewie Tczewskim, Pelplinie, Piasecznie i Płochocinie. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie i stronie internetowej. Spotkanie organizacyjne przed wyjazdem odbędzie się w piątek (15.11.2019) po wieczornej Mszy św. Zapisy u ks. Michała Matusika.
11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Grzegorza Juroić, l. 72 z ul. Sikorskiego. Przed kilkoma dniami zmarł także w wieku 50 l. ks. Jacek Połom, który pracował przed kilkunastoma laty w naszej parafii jako wikariusz. Niech dobry i miłosierny Bóg przyjmie naszych zmarłych do swego Domu. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.