Ogłoszenia parafialne

 

Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkanocną, 19 maja 2019r.

1. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych ku czci Matki Bożej. Niech Jej wstawiennictwo wyjedna obfitość Bożych łask dla każdego z nas, naszych rodzin i naszej Ojczyzny. Nabożeństwo majowe dziś o godz. 16.00, natomiast w dni powszednie dla dzieci o godz. 16.30 (z wyjątkiem sobót), dla dorosłych przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30.
2. W czwartek przypadają urodziny śp. ks. proboszcza Stanisława Człapy. Niech nasza modlitwa zanoszona do Boga będzie błaganiem o życie wieczne dla niego. W tej intencji będziemy się modlić w piątek, w liturgiczne wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, podczas majowego nabożeństwa i Mszy św. wieczornej.
3. W najbliższą sobotę o godz. 11.00, w bazylice katedralnej w Pelplinie, odbędzie się uroczystość święceń kapłańskich, na którą serdecznie zaprasza ks. biskup diecezjalny. Otoczmy modlitewną troską przyszłych kapłanów, by byli dobrymi pasterzami. Niech Maryja, Matka Kapłanów wspiera ich swoim orędownictwem.
4. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.30 będziemy przeżywać w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii św. Wszystkich parafian serdecznie prosimy w tych dniach o modlitwę za dzieci mające przystąpić do Stołu Pańskiego, aby przez całe swoje życie były wierne Jezusowi obecnemu w Najświętszej Eucharystii i regularnie uczestniczyły we Mszy św. W związku z uroczystością I Komunii św. nie będzie Mszy św. o godz. 11.15.
5. Bezpośrednie przygotowanie dzieci do uroczystości I Komunii św. będzie się odbywać w kościele od poniedziałku do piątku o godz. 15.40. Spowiedź św. dla dzieci przed uroczystością w sobotę o godz. 9.00.
6. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych ludzi, rozpoznających drogę powołania kapłańskiego, do rozpoczęcia studiów i formacji w seminarium pelplińskim, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 11 lipca 2019 r. na rozmowę kwalifikacyjną oraz o złożenie w rektoracie WSD odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminarium pelplińskiego oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele.
7. Wczoraj rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Dar na Stulecie” dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków poprzez różnorodne inicjatywy modlitewne i charytatywne, artystyczne, edukacyjne i wychowawcze. Gorąco zachęcamy do włączenia się w ten projekt, o którego szczegółach można przeczytać na stronie www.darna100.pl”.
8. W sobotę, 15 czerwca, organizujemy z naszej parafii pielgrzymkę do Gietrzwałdu i Elbląga na rejs statkiem po trawie. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Michała Matusika oraz na plakacie.
9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Bogdana Begger, l. 68 z ul. Magazynowej. Niech dobry i miłosierny Bóg przyjmie ich do swego Domu. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.