Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkiego Postu, 26 marca 2023r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy nasze wielkopostne rekolekcje parafialne. Poprowadzi je ojciec Władysław Bodziony, redemptorysta. Serdecznie witamy naszego gościa i wyrażamy radość z przybycia do nas, dziękując za gotowość głoszenia słowa Bożego w naszym kościele. Życzymy i upraszamy u Boga dla ks. rekolekcjonisty wielu potrzebnych łask, przede wszystkim światła Ducha Świętego. Bardzo serdecznie wszystkich zachęcamy i zapraszamy do udziału w rekolekcjach, które są szczególnym czasem łaski i odnowienia naszej więzi z Bogiem.
 2. W poniedziałek, we wtorek i środę Msza św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich o godz. 8.30 i 18.00. W poniedziałek o godz. 16.30 zapraszamy na Mszę św. z nauką rekolekcyjną rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św., natomiast we wtorek o godz. 19.00 na Mszę św. zapraszamy rodziców i młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Szczegółowy program rekolekcji wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej.
 3. W środę zakończenie rekolekcji. Tradycyjnie darem naszej wdzięczności za trud duchowego przygotowania nas do świąt Wielkanocnych, będą ofiary, jakie ks. rekolekcjonista będzie zbierał w poniedziałek, wtorek i środę podczas rekolekcji.
 4. Równolegle z rekolekcjami parafialnymi dla dorosłych, w poniedziałek i wtorek odbędą się także rekolekcje wielkopostne dla uczniów szkoły podstawowej nr. 2. W poniedziałek i we wtorek na godz. 10.00 przychodzą do kościoła uczniowie klas I-IV, natomiast na godz. 11.00 w poniedziałek i wtorek uczniowie klas V-VIII. W ramach rekolekcji, dzieci i młodzież uczestniczą także w piątkowej drodze krzyżowej. W Wielkim Tygodniu odbędą się rekolekcje dla I liceum ogólnokształcącego.
 5. Czwartek jest dniem spowiedzi rekolekcyjnej i wielkanocnej. Spowiedzi słuchać będziemy od godz. 15.30 do 18.30. Bardzo prosimy o przystępowanie do sakramentu pokuty i pojednania w wyznaczonym czasie i nie odkładanie spowiedzi na czas późniejszy.
 6. Gorzkie Żale wraz z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 16.00.
 7. W piątek o godz. 17.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych w miesiącu marcu.
 8. W piątek odbędzie się na Rynku Droga Krzyżowa. Rozpocznie się ona o godz. 19.00 przy Krzyżu misyjnym. Do udziału w Drodze Krzyżowej zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta, także młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. W tym dniu nabożeństwo Drogi Krzyżowej w kościele odbędzie się tylko rano o godz. 8.00 i dla dzieci o godz. 16.30.
 9. W sobotę o godz. 9.00 dzieci z klas III przystąpią po raz pierwszy do sakramentu pokuty i pojednania. Parafian prosimy o modlitwę, aby pierwsze spotkanie z Miłosiernym Ojcem w sakramencie spowiedzi św. było dla dzieci źródłem duchowej radości i zachętą do kroczenia drogą Bożych przykazań.
 10. W sobotę, która jest I sobotą miesiąca, od godz. 10.30 udamy się do chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną. Prosimy o zgłaszanie dodatkowych chorych.
 11. Poświęcenie palm w Niedzielę Palmową podczas każdej Mszy św. O godz. 11.10 zgromadzimy się z palmami na placu przed plebanią, gdzie nastąpi ich poświęcenie, a następnie przejście do kościoła.
 12. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego bardzo prosimy składać do skarbonki znajdującej się przy figurze Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 13. W Wielką Środę Bractwo Rycerskie zaprasza na godz. 19.00 do Grodziska Owidz na Misterium Meki Pańskiej pt. „Nie lękaj się pójść za Mną”.
 14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Janinę Czarlińską, l. 95 z ul. Grunwaldzkiej, śp. Beatę Bagnucką, l. 54 z ul. Paderewskiego i śp. Henryka Szramkę, l. 71 z ul. Grunwaldzkiej. Niech dobry i miłosierny Bóg przyjmie zmarłych do swego Domu. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.