Ogłoszenia parafialne

 

Ogłoszenia parafialne na XVI Niedzielę zwykłą, 21 lipca 2019r.

1. Serdecznie witamy wszystkich, którzy podczas swoich wakacji i urlopów przebywają na terenie naszej parafii i życzymy dobrych, słonecznych i radosnych dni wakacyjnych. Niech ten czas będzie dla wszystkich okazją do modlitwy w odwiedzanych kościołach, kaplicach, do chwil adoracji oraz uwielbienia Chrystusa, który jest Chlebem Żywym i nadaje sens naszemu życiu.
2. Pod hasłem „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa” w dniach od 21 do 28 lipca obchodzony będzie XX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa i tegoroczna „Akcja św. Krzysztofa”. W związku z tym, w czwartek, dniu wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, przewodników, podróżujących i pielgrzymów, po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00, odbędzie się poświęcenie nowych samochodów i błogosławieństwo już poświęconych. Ofiary składane w tym dniu na kolektę przeznaczone zostaną na organizację o nazwie MIVA, która pomaga misjonarzom w zakupie środków lokomocji. Organizacja ta prosi kierowców, aby za każdy bezpiecznie przejechany kilometr wpłacili 1 gr na środki transportu dla misjonarzy. W 2018 r. w ramach „Akcji św. Krzysztofa” za zebrane pieniądze zakupiono środki transportu dla misjonarzy w 34 krajach świata. Najwięcej środków transportu zakupiono dla Afryki, następnie dla Ameryki Południowej i Azji. Niech złożona w tym dniu ofiara będzie wyrazem naszej wdzięczności za szczęśliwe przejechane kilometry. Módlmy się też za wszystkich kierujących pojazdami o bezpieczne podróże.
3. Z okazji Tygodnia św. Krzysztofa, MIVA Polska przypomniała opracowany przez siebie Dekalog Kierowcy. Oto jego treść: „Jesteś kierowcą na drodze i nie jesteś na niej sam. Ponad wszystkim jest Pan Bóg Twój, więc zawsze o tym pamiętaj: 1. Nie będziesz egoistą na drodze, 2. Nie będziesz ostry w słowach, czynach i gestach wobec innych ludzi, 3. Pamiętaj o modlitwie i uczczeniu św. Krzysztofa, kiedy wyruszasz w drogę – umiej też podziękować, 4. Szanuj pieszych, 5. Nie zabijaj – bądź trzeźwy, 6. Zapnij pasy – będziesz bezpieczny, 7. Nie bądź brawurowy w prędkości, 8. Nie narażaj siebie i innych na niebezpieczeństwo, 9. Pomagaj potrzebującym na drodze, 10. Przestrzegaj przepisów drogowych, szanuj pracę naszej Policji”.
4. W piątek o godz. 17.00 Msza św. zostanie odprawiona Msza św. w intencji parafian zmarłych w miesiącu lipcu.
5. W przyszłą niedzielę udzielać będziemy sakramentu chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych w piątek po wieczornej Mszy św.
6. Szkoła medyczna – Wojewódzki Zespół Szkół Policealnych im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Starogardzie Gd. zaprasza osoby chętne do nauki do zapisu na kierunki medyczne: Opiekunka Dziecięca, Terapeuta Zajęciowy, Opiekun Medyczny, Technik Masażysta, Technik Usług Kosmetycznych i inne. Szkoła znajduje się na terenie szpitala w Kocborowie, na ul. Skarszewskiej. Nauka w szkole jest bezpłatna. Zapraszamy wszystkich pełnoletnich parafian z wykształceniem minimum podstawowym. Chętni mogą się zgłaszać od poniedziałku do piątku w sekretariacie szkoły w godz. 8.00 – 15.00.
7. Nasza parafia organizuje w dniach 27.09 -5.10.2019 r. pielgrzymkę autokarową do Medjugorie. Szczegółowe informacje podane są na plakacie i stronie internetowej naszej parafii. Chętni mogą zapisywać się u ks. Michała Matusika.
8. Nasza parafia organizuje w dniach 30.08-31.08.2019 r. pielgrzymkę autokarową do Świętej Lipki, Sokółki, Białegostoku, Świętej Wody, Stoczka Klasztornego. Szczegółowe informacje podane są na plakacie i stronie internetowej naszej parafii. Chętni mogą zapisywać się u ks. Michała Matusika.
9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Janinę Szarafin, l. 86 z ul. Grunwaldzkiej i śp. Jana Machalińskiego, l. 68 z ul. Tczewskiej. Niech dobry i miłosierny Bóg przyjmie naszych zmarłych do swego Domu. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.