Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Wielkanocy, czyli Miłosierdzia Bożego,

23 kwietnia 2017 r.

 1. Dzisiaj, w Niedzielę Bożego Miłosierdzia, przypominamy sobie przesłanie orędzia Bożego Miłosierdzia, które brzmi: „Przestań się lękać, zaufaj Bogu, który bogaty jest w miłosierdzie. Jest z tobą Chrystus, niezawodny Dawca nadziei”. Po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła będą rozdawane obrazki Jezusa Miłosiernego z koronką ku Jego czci. O godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 2. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna w Kościele 73. Tydzień Miłosierdzia, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Pragniemy doświadczać, wysławiać Boże miłosierdzie, a następnie okazywać je wszystkim znajdującym się w potrzebie.
 3. Dnia 15 marca 2017 r. minęło 6 lat od rozpoczęcia wojny w Syrii, która zburzyła życie ponad 23 mln Syryjczyków. Połowa z nich musiała uciekać ze swoich domów, ponad 5 milionów w obawie o swoje życie wyjechało z kraju. Sytuacja wciąż jest dramatyczna, pomocy humanitarnej potrzebuje ponad 13 milionów ludzi, w tym 6 mln dzieci. W odpowiedzi na wielokrotne wezwania Ojca Świętego Franciszka, decyzją Konferencji Episkopatu Polska, dzisiaj w Niedzielę Miłosierdzia przeprowadzana jest zbiórka do puszek, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo. Pomoc zostanie przekazana za pośrednictwem Caritas Polska, która od lat niesie pomoc ofiarom syryjskiego konfliktu.
 4. W następną niedzielę, w ramach trwającego Tygodnia Miłosierdzia, zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na cele charytatywne naszej diecezji.
 5. Jutro przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Niech ten dzień będzie dla nas momentem zadumania nad korzeniami naszej wiary. W tym dniu szczególnie polecajmy Bożej Opatrzności całą naszą Ojczyznę i módlmy się, aby zjednoczona z narodami Europy, dochowała wierności dziedzictwu ojców.
 6. We wtorek obchodzimy w liturgii święto św. Marka Ewangelisty. Zgodnie ze zwyczajem, w tym dniu modlimy się o urodzaje. Podczas każdej Mszy św. będziemy się modlić o błogosławieństwo dla ojczystej ziemi, dla pracujących na roli, o obfite zbiory oraz o szacunek dla chleba i jego podział w duchu sprawiedliwości i miłości.
 7. We wtorek przypada piąta rocznica śmierci biskupa Jana Bernarda Szlagi. O godz. 18.00 w bazylice katedralnej w Pelplinie zostanie odprawiona Msza św. w jego intencji pod przewodnictwem biskupa pelplińskiego. Niech nasza modlitwa zanoszona do Boga będzie pokornym błaganiem o życie wieczne dla śp. biskupa Jana.
 8. W piątek o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji parafian zmarłych w miesiącu kwietniu. Serdecznie zapraszamy.
 9. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji tegorocznych maturzystów. Po niej odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami w intencji naszej młodzieży.
 10. Dnia 1 maja br. o godz. 12.00 w kościele p.w. św. Barbary w Kokoszkowych zostanie odprawiona Msza św. w intencji Rzemiosła starogardzkiego na którą zaprasza wszystkich rzemieślników wraz z rodzinami Zarząd Cechu Rzemiosł Różnych w Starogardzie Gd. wraz ze swoim kapelanem.
 11. Dyrekcja Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Starogardzie Gd. ogłasza nabór kandydatów do szkoły na nowy rok szkolny 2017/2018. Nauka w szkole jest bezpłatna. Wnioski do szkoły należy składać do 31 maja 2017 r. szkoła zaprasza też na DZIEŃ OTWARTY dnia 25 kwietnia b.r. od godz. 16.00.
 12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Małgorzatę Uciekałek, l. 85 z Dąbrówki. Niech dobry i miłosierny Bóg przyjmie naszych zmarłych do swego Domu. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.
 13. „Jezu, ufam Tobie”. Te słowa to zaproszenie każdego z nas, abyśmy w życiu nie liczyli tylko na siebie, lecz zaufali Chrystusowi, który nas doskonale zna, który oddał za nas swoje życie. Zdobądźmy się na odwagę, aby zaufać Bogu, a wtedy doświadczymy, że On jest Przyjacielem, który każdego dnia troszczy się o nas. Niech w tym zawierzeniu wspomaga nas Boże błogosławieństwo.