Ogłoszenia parafialne

 

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Wielkiego Postu, 17 marca 2019r.

1. Dziś Kościół w całej Polsce przeżywa Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz misji. Obok modlitwy, wspierajmy misje materialnie. W tym celu organizowana jest dziś za pośrednictwem Dzieła Pomocy „Ad Gentes” zbiórka do puszek jako pomoc polskim misjonarzom Wszystkim zbierającym ofiary i składającym je wyrażamy serdeczne podziękowanie.
2. Gorzkie Żale wraz z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 16.00.
3. We wtorek przeżywamy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP i Opiekuna Najświętszej Rodziny. Św. Józef jest szczególnym patronem ojców i wszelkiego ojcostwa na ziemi oraz patronem mężów. Msze św. zostaną odprawione o godz. 6.15, 7.15, 8.30, 16.30 i 18.00. Podczas każdej Mszy św. będziemy się wspólnie modlić i polecać Bogu, za przyczyną św. Józefa, wszystkich mężczyzn, ojców i mężów.
4. W czwartek o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. O godz. 17.30 wspólna adoracja i modlitwy o powołania duchowne i za powołanych do służby Bożej.
5. W najbliższy piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi krzyżowej w intencji poszanowania ludzkiego życia i dzieci nienarodzonych. Odprawimy ją rano o godz. 8.00, dla dzieci o godz. 16.30, zaś dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30.
6. W przyszłą niedzielę udzielać będziemy sakramentu chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych w piątek po wieczornej Mszy św.
7. W poniedziałek 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzony jest Dzień Świętości Życia. O godz. 8.00 i 17.30 odmówimy różaniec w intencji poszanowania życia ludzkiego z modlitwami ekspiacyjnymi za grzechy przeciw życiu. Podczas Mszy o godz. 8.30 i 18.00 podejmiemy Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, albo też odnowimy ją na następny rok. Serdecznie zachęcamy wszystkich chętnych do włączenia się do modlitwy w obronie życia dzieci nienarodzonych.
8. W parafiach naszego dekanatu rozpoczęło się w sobotę udzielanie sakramentu bierzmowania. W związku z tym w najbliższym tygodniu w swoich grupach spotyka się młodzież klas 8 szkoły podstawowej i 3 gimnazjum przygotowująca się do przyjęcia tego sakramentu. W poniedziałek, przy biurze parafialnym o godz. 17.30 grupa ks. Michała Stępnika, we wtorek o godz. 17.00 grupa ks. Michała Matusika, w środę o godz. 17.30 grupa ks. Dawida Rożka.
9. Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje, iż w dniu 7 kwietnia b.r., w związku z organizacją 36. Biegu Szpęgawskiego nastąpią czasowe utrudnienia w ruchu. W godz. od 11.45 do 13.30 na trasie: start z drogi nr 22 – Szpęgawsk oraz całkowite wyłączenie ruchu: ul. Tczewska, ul. Kanałowa, parking przed bramą OSiR.
10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zbigniewa Stafaniaka, l. 67 z ul. Grunwaldzkiej, śp. Halinę Kilian, l. 95 z ul. Wybickiego, śp. Marka Plickiego, l. 58 z Alei Wojska Polskiego, śp. Ryszarda Łakatyszewskiego, l. 66 z ul. Gimnazjalnej i śp. Stefania Karpińska, l. 79 z ul. Sikorskiego. Niech miłosierny Bóg przyjmie naszych zmarłych do swego Domu. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.