Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkanocną, 15 maja 2022r.

 

 

  1. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych. Dziś nabożeństwo majowe dziś o godz. 16.00, natomiast w dni powszednie dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30.
  2. W poniedziałek przypada święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski. Jak co roku, o godz. 19.00 odprawimy majowe nabożeństwo przy figurze św. Andrzeja Boboli przy ul. Piaskowej. Na to nabożeństwo zapraszamy szczególnie mieszkańców ul. Piaskowej i sąsiednich ulic.
  3. W czwartek o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania duchowne i za powołanych do służby Bożej.
  4. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 9.30 i 11.00 będziemy przeżywać w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii św. Wszystkich parafian serdecznie prosimy w tych dniach o modlitwę za dzieci mające przystąpić do Stołu Pańskiego, aby przez całe swoje życie były wierne Jezusowi obecnemu w Najświętszej Eucharystii i regularnie uczestniczyły we Mszy św.
  5. W związku z uroczystością I Komunii św., od poniedziałku po Mszy św. wieczornej będą się odbywać w kościele po Mszy św. wieczornej spotkania dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. Udział dzieci w tych spotkaniach jest obowiązkowy.
  6. Spowiedź św. dla dzieci przystępujących do I Komunii św. odbędzie się w sobotę o godz. 9.30, natomiast okazja do spowiedzi dla ich rodziców i bliskich w piątek od godz. 16.00.
  7. Nasza Parafia w okresie wakacyjnym od 27 czerwca do 1 lipca organizuje wypoczynek dla dzieci w Bysławiu. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Karola.
  8. Nasza parafia w dniach od 17-18 czerwca 2022 roku organizuje pielgrzymkę autokarową do Lichenia, Inowrocławia i Sierpca oraz od 9-11 września 2022 pielgrzymkę do Wrocławia. Szczegółowe informację znajdują się na stronie internetowej parafii, w gablocie w kościele i u ks. Michała Matusika.
  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisława Banaś, l. 87 z ul. Piłsudskiego, śp. Adama Warmbier, l. 66 z ul. Piłsudskiego, śp. Jerzego Rehmus, l. 85 z ul. Sportowej i śp. Krystian Plicki, l. 41 z Gdańska. Niech dobry i miłosierny Bóg przyjmie zmarłych do swego Domu. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.