Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkiego Postu, 26 marca 2017 r.

 1. Serdecznie zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 16.00. Droga krzyżowa w piątek rano o godz. 8.00, dla dzieci o godz. 16.30 oraz dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30.
 2. We wtorek rozpocznie się w naszej parafii wizytacja duszpasterska, którą przeprowadzi ks. biskup diecezjalny Ryszard Kasyna. Ostania wizytacja odbyła się we wrześniu 2012 r. W ramach wizytacji ks. biskup spotka się w plebanii z radą duszpasterską i ekonomiczną. Następnie uda się do Domu Pomocy Społecznej przy Alei Wojska Polskiego. Kolejnym punktem wizytacji pasterskiej będzie wizyta w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, gdzie ks. biskup spotka się z uczniami i nauczycielami. W programie wizytacji naszej parafii będzie również spotkanie z osobami starszymi i chorymi oraz siostrami elżbietankami w Domu św. Elżbiety przy ul. Hallera, spotkanie z władzami starostwa i miasta oraz przedstawicielami grup i ruchów działających przy naszej parafii. Po południu o godz. 16.00 ks. biskup będzie przewodniczył nabożeństwu przy grobie Sługi Bożego ks. Henryka Szumana i śp. Ks. Stanisława Człapy na Starym Cmentarzu. Centralnym punktem całej wizytacji będzie Msza św. o godz. 18.00, podczas której ks. biskup udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Serdecznie zapraszamy parafian na nabożeństwo żałobne na cmentarzu oraz na Mszę św. o godz. 18.00.
 3. W środę o godz. 18:30 w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie uczniów klas II gimnazjum, przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 4. W czwartek o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o powołania duchowne i za powołanych do służby Bożej.
 5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, podczas której czcimy Niepokalane Serce Maryi. O godz. 8.00 zapraszamy na różaniec w intencji wynagrodzenia za grzechy nasze, naszych bliskich, naszej Ojczyzny i całego świata.
 6. Chorych i ludzi starszych odwiedzimy z posługą sakramentalną w najbliższą sobotę od rana.
 7. W przyszłą sobotę o godz. 18.00 rozpoczną się w naszej parafii wielkopostne rekolekcje. Rekolekcje będzie prowadził ks. dr Michał Glaza z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Już teraz serdecznie zachęcamy do licznego udziału w rekolekcjach, które są szczególnym czasem łaski i odnowienia relacji z Bogiem. Spowiedź wielkanocna z udziałem zaproszonych spowiedników odbędzie się jest w sobotę, 8 kwietnia.
 8. W najbliższą sobotę, 1 kwietnia grupa naszych parafian wyjeżdża do teatru muzycznego w Gdyni na sztukę Notre Dame de Paris. Wyjazd o godz. 13.00. Zbiórka przed stadionem.
 9. W zakrystii można zapisywać się na wyjazd do Kościerzyny, na diecezjalne obchody ŚDM. Można też zgłaszać się na udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Bliższe informacje u ks. Marcina.
 10. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 w kościele Bożego Miłosierdzia odbędzie się spowiedź i Msza św. dl osób nie słyszących. Serdecznie zapraszamy.
 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Krystynę Ciechanowską, l. 90 ze Słupska. Niech dobry i miłosierny Bóg przyjmie zmarłych do swego Domu. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.