Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Adwentu, 17 grudnia 2017 r.

 1. Dziś trzecia niedziela Adwentu, którą Kościół nazywa niedzielą „Gaudete”, „cieszcie się, radujcie się, bo Pan jest blisko”. Zatroszczmy się o to, abyśmy byli gotowi do przyjęcia w sercu i w całym życiu Emmanuela, czyli Boga z nami. Módlmy się do Maryi Niepokalanej, która wstawia się za nami u Boga, aby nam pomogła świętować z wiarą bliskie już Boże Narodzenie.
 2. W dniu dzisiejszym przypada 56. rocznica święceń kapłańskich śp. ks. prałata Stanisława Człapy. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona w poniedziałek o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie.
 3. We wtorek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. jako zadośćuczynienie za grzechy aborcji. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. W przyszłą czwartą i ostatnią niedzielę Adwentu przeżywać będziemy Wigilię Uroczystości Bożego Narodzenia. Niech nic nie przesłoni nam radości z narodzin Zbawiciela. Dołóżmy starań, byśmy w gorączce przedświątecznych przygotowań nie zagubili i nie stracili z oczu źródła naszej radości: Jezusa Chrystusa. Obyśmy w tym ogólnym pośpiechu, w gonitwie wśród sklepów, nie zapomnieli, czyje to święta. Niech w dojrzałym przygotowaniu do świąt dopomoże nam udział w ostatnich roratach, które odprawiamy codziennie o godz. 7.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 5. Przeżyjmy te święta w piękny sposób, w duchu miłości i radości, koncentrując się nie tylko na ich wymiarze materialnym, ale przede wszystkim na wymiarze duchowym.
 6. Mszę św. wigilijną odprawimy tradycyjnie o godz. 22.00, a Pasterkę o północy. Przed Mszą  św.   wigilijną  oraz  przed  Pasterką  odprawimy   nabożeństwo adwentowe, dlatego prosimy o wcześniejsze przybycie do świątyni.
 7. Porządek Mszy św. w Uroczystość Bożego Narodzenia i drugi dzień świąteczny jak w niedzielę, a więc o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.15, 12.30 i 17.00.
 8. Sakramentu chrztu św. udzielać będziemy w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia podczas sumy parafialnej św. o godz. 10.00. Nauka dla rodziców i chrzestnych w piątek po wieczornej Mszy św.
 9. Kolekta w drugie święto przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 10. Chorych odwiedzimy z przedświąteczną posługą sakramentalną w sobotę przed południem. Bardzo prosimy o zgłaszanie dodatkowych chorych w biurze parafialnym.
 11. Spowiedzi słuchamy w Adwencie przed każdą Mszą św., a także dzisiaj, w niedzielę w Dąbrówce, we wtorek w kościele Miłosierdzia Bożego, w środę w kościele św. Katarzyny, w piątek w kościele NSPJ na Łapiszewie oraz w sobotę w kościele św. Wojciecha. Zachęcamy do skorzystania w tym adwentowym czasie z sakramentu pokuty i pojednania.
 12. Nasz parafialny Zespół Caritas, w obliczu nadchodzących Świąt Bożego narodzenia, zwraca się z prośbą o wsparcie ofiarą bądź w postaci paczki żywnościowej osoby samotne i rodziny, które przeżywają trudności finansowe. Ofiary można składać do skarbonki św. Antoniego, natomiast paczki świąteczne w zakrystii po każdej Mszy św. Ze wszelkie wsparcie składamy wszystkim ofiarodawcom serdeczne podziękowanie.
 13. W sobotę 13 stycznia, w kościele Bożego Miłosierdzia, wystąpi z koncertem kolęd Monika Kuszyńska, była wokalistka zespołu Varius Manx, reprezentantka Polski podczas 60. Konkursu Piosenki Eurowizji w 2015 r. Wejściówki-cegiełki w cenie 15 zł można nabywać dziś po Mszy św. i w naszym biurze parafialnym. Cegiełki przeznaczone zostaną na zakup nowego tabernakulum do świątyni oraz pokrycie kosztów koncertu. Serdecznie zapraszamy.
 14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Teresę Sieniawską, l. 86 z ul. Ceynowy i śp. Albina Golińskiego, l. 72 z ul. Kolejowej. Niech dobry i miłosierny Bóg przyjmie naszych zmarłych do swego Domu. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.