Orszak Trzech Króli 2017

Drodzy Przyjaciele Nowonarodzonego Chrystusa!

Zaproszenie na Orszak Trzech Króli

Proszę o ogłaszanie przez kolejne Święta, aż do Uroczystości Trzech Króli

ZAPRASZAMY

DO ORSZAKU TRZECH KRÓLI

MIESZKAŃCÓW

STAROGARD GD. 6 STYCZNIA ANNO DOMINI 2017

Przebieramy się w bożonarodzeniowe stroje w następujących barwach

13,00 z ul. Kociewskiej przy sklepie P. Gleń – rusza królewski orszak czerwony, prosimy o dołączenie się Parafii św. Mateusza, NMP. Matki Kościoła i Sumina.

13,00 spod kościoła Miłosierdzia Bożego – rusza królewski orszak niebieski prosimy o dołączenie się Parafii św. Wojciecha, Dąbrówka, Chrystus Król i Miłosierdzie Boże.

13,00  z parkingu obok Poczty  – rusza królewski orszak zielony, zapraszamy Parafię NSPJ, Kokoszkowy, św. Mateusza i św. Katarzyny.

13,30 spotkanie Trzech Króli u Heroda – na Rynku Starogardzkim ( Ksiądz Biskup , Kapłani i Włodarze Powiatu, Miasta i Gminy)

14,30 Pokłon Trzech Króli Dzieciątku – przy kościele św. Wojciecha

Na koniec Koncert kolęd

Zapraszamy wszystkich mieszkańców małych i dużych dzieci i dorosłych przebranych za kolędników. Kolorami strojów dopasowując się idziemy na miejsce startu jednego z orszaków.

Patronat  nad Orszakiem objęli: Biskup Pelpliński, Przeorat Pomorski Orderu  św. Stanisława, Dekanat Starogardzki, Starosta Starogardzki, Prezydent Starogardu Gd., Wójt Gminy Starogard Gd., Radio Głos.

W związku z tym podajemy do wiadomości, że dnia 6 stycznia 2017 roku  w godzinach 13,00 -14.30 w związku z orszakiem będą utrudnienia w ruchu na Ulicach Haller,  Rynku, ul. Chojnickiej, Kościuszki, Paderewskiego, Alei Niepodległości, Pomorskiej, Szwoleżerów Rokitiańskich, Żwirki i Wigury, Lubichowskiej i Kociewskiej. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy a Mieszkańców Starogardu i całego dekanatu serdecznie zapraszamy.

                                                                                  W imieniu Komitetu Organizacyjnego

                                                                                  Ks. Józef Pick – dziekan starogardzki