Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Wielkanocy, 9 maja 2021r.

 

 

  1. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych ku czci Matki Bożej. Nabożeństwo majowe dziś o godz. 16.00, natomiast w dni powszednie dla dzieci o godz. 16.30 (z wyjątkiem sobót), dla dorosłych przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30.
  2. W czwartek przypada liturgiczne wspomnienie NMP z Fatimy i kolejna rocznica rozpoczęcia się Objawień Fatimskich. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. O godz. 19.30 różaniec a po nim Msza św. Niech nie zabraknie naszej modlitewnej obecności, której potrzebuje Kościół Powszechny na całym świecie, w naszej Ojczyźnie i w naszym Mieście.
  3. W sobotę o godz. 9.15 zapraszamy do kościoła na katechezę dzieci z kl. III mające w maju przystąpić do I Komunii św.
  4. W przyszłą niedzielę, czyli w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, przypada wspomnienie św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Zwyczajem lat ubiegłych o godz. 19.00 odprawimy majowe nabożeństwo przy figurze św. Andrzeja Boboli przy ul. Piaskowej. Na to nabożeństwo zapraszamy szczególnie mieszkańców ul. Piaskowej i sąsiednich ulic.
  5. Wydział Duszpasterski naszej Kurii zaprasza diecezjan do udziału w kolejnym Diecezjalnym Forum Duszpasterskim „U źródła łaski”, które będzie zwieńczone spotkaniem diecezjalnym 22 maja w bazylice katedralnej w Pelplinie. Jego celem jest zjednoczenie na modlitwie o odnowienie i pogłębienie wiary wszystkich diecezjan oraz podjęcie współpracy z Duchem Świętym w dawaniu świadectwa i apostolstwie w parafii. Modlitwę w tej intencji rozpoczniemy od piątku w ramach nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego.
  6. Zachęcamy do nabywania „Pielgrzyma” z ubiegłej niedzieli.
  7. W minionym tygodniu przystąpiliśmy do realizacji drugiego etapu prac konserwatorsko-restauratorskich przy zabytkowych witrażach w naszym kościele. W ubiegłym roku udało się odrestaurować dwa, które wymagały jak najszybszej renowacji – na południowej i północnej ścianie kościoła. W tym roku prace konserwatorskie obejmą trzy kolejne witraże na ścianie północnej. Prowadzone prace będą polegać na odrestaurowaniu szklenia witrażowego historycznymi gomółkami oraz ślusarki witraży z rekonstrukcją elementów brakujących i mocno skorodowanych. Przewidywany koszt tych rac wyniesie 70 tyś. złotych. Prace konserwatorskie, które sukcesywnie prowadzimy wykonuje Pracownia Witraży z Gdańska. Serdecznie prosimy parafian o pomoc i wspieranie naszego wspólnego dzieła. Ofiary, za które bardzo dziękujemy, można wpłacać na konto parafialne lub w biurze parafialnym.
  8. Nasza parafia w dniu 2021 roku organizuję Pielgrzymkę Autokarową Szlakiem Sanktuariów Maryjnych Naszej Diecezji. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie w kościele, stronie internetowej naszej parafii oraz u ks. Michała Matusika.
  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Henrykę Przystupa, l. 69 z ul. Gdańskiej, śp. Hannę Nitka, l. 68 z ul. Skarszewskiej i śp. Bogusława Górskiego, l. 60 z ul. Grunwaldzkiej. Niech dobry i miłosierny Bóg przyjmie ich do swego Domu. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.