Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne na XXX Niedzielę zwykłą, 24 października 2021r.

 

 

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Misyjny. Niedziela i następujący po niej Tydzień Misyjny, którego hasło brzmi „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”, a który ma na celu rozbudzenie naszej świadomości misyjnej i umiłowanie misji. Niezwykle cenna jest nasza modlitwa w intencji misji oraz wsparcie materialne. Ofiary składane dziś na tacę we wszystkich parafiach świata, za które serdecznie dziękujemy, tworzą fundusz solidarności Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Dzięki tym środkom w krajach misyjnych prowadzona jest działalność ewangelizacyjna.
 2. W Kościele powszechnym rozpoczął się czas synodu, który jest czasem wspólnego słuchania Ducha Świętego, odkrywania piękna Kościoła i ożywienia naszego uczestnictwa we wspólnocie. W piątek, 22 października biskup pelpliński Ryszard Kasyna rozpoczął diecezjalny etap tego czasu rozeznawania, który dla nas wszystkich może być czasem refleksji, co mówi Bóg w Kościele i do Kościoła. Módlmy się o błogosławione owoce synodu.
 3. W miesiącu różańcowym gorąco zachęcamy do odmawiania różańca w naszej świątyni i w swoich domach. W kościele odprawiamy nabożeństwo różańcowe codziennie: dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do piątku o godz. 16.30 oraz dla dorosłych codziennie w łączności z Mszą św. o godz. 8.00 i 17.30. Dzisiaj różaniec w intencji misji i misjonarzy o godz. 16.00.
 4. W poniedziałek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. ekspiacyjna jako wynagrodzenie za grzechy aborcji. Serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie.
 5. W piątek na wieczorną Mszę św. i spotkanie po Mszy św. zapraszamy kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
 6. W piątek o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. zbiorowa za zmarłych w miesiącu październiku.
 7. W sobotę o godz. 10.00 odbędzie się w kościele katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 8. W poniedziałek 1 listopada obchodzimy w liturgii Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Procesja na Cmentarzu rozpocznie się o godz. 14.30. Wyruszy ona z Cmentarza Starego, a zakończy się na Cmentarzu Nowym, gdzie przy krzyżu zostanie wygłoszone kazanie. Tradycyjnie, jak w latach ubiegłych, w Uroczystość Wszystkich Świętych, odbędzie się na naszych cmentarzach kwesta.
 9. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych oraz Dniem Zadusznym, zachęcamy do serdecznej pamięci modlitewnej w intencji naszych zmarłych. W biurze parafialnym można składać na wypominki roczne za zmarłych oraz na dodatkowe Msze św. zbiorowe za zmarłych odprawiane w każdy piątek w listopadzie. Dzisiaj także możemy składać wypominki listopadowe, które będziemy odmawiać wraz z różańcem w pierwszym tygodniu listopada. Kartki z wypominkami można odebrać i składać u księży wikariuszy pod chórem po każdej Mszy św. Prosimy o wypisanie na wypominkach godziny oraz dnia w którym mają zostać odczytane.
 10. Zachęcamy do nabywania kalendarzy ścienne na 2022 rok przygotowanych przez nasze Diecezjalne Wydawnictwo. Można je nabyć w zakrystii.
 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Bożenę Misiewicz, l. 85 z Alei Wojska Polskiego. Niech dobry i miłosierny Bóg przyjmie naszych zmarłych do swego Domu. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.