Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Wielkiego Postu
25 lutego
2024r.

 

 1. Dziś Kościół w całej Polsce przeżywa Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Obok modlitwy, wspieramy misje materialnie. W tym celu organizowana jest dziś, za pośrednictwem Dzieła Pomocy „Ad Gentes”, zbiórka do puszek jako pomoc polskim misjonarzom. Wszystkim składającym ofiary i zbierającym je wyrażamy serdeczne podziękowanie.
 2. Dziś po Mszy św. o 12.30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII.
 3. Gorzkie Żale wraz z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 16.00.
 4. W poniedziałek o godz. 8.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji zadośćuczynienia za grzechy aborcji.
 5. W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu z prośbą o nowe powołania.
 6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Od godz. 16.00 spowiedź św. Droga krzyżowa rano o godz. 8.00, dla dzieci o godz. 16.30 oraz dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30. Nabożeństwo ku czci Serca Jezusowego po Mszy św. godz. 8.30, o godz. 17.00 Msza św. pierwszopiątkowa. Po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 7. W I sobotę miesiąca czcimy Niepokalane Serce Maryi. O godz. 8.00 różaniec w intencji wynagrodzenia za grzechy.
 8. Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę przed południem.
 9. Collegium Marianum Liceum Katolickie im. Jana Pawła II w Pelplinie zaprasza tegorocznych absolwentów szkoły podstawowej oraz inne osoby zainteresowane działalnością szkoły na dni otwarte. Odbędą się one w soboty 9 marca i 20 kwietnia 2024 r. w godz. od 10.00 do 13.00. Collegium Marianum od czterech lat jest szkołą koedukacyjną z męskim internatem. Od lat cieszy się nie tylko bogatą historią, ale wysokim poziomem nauczania i troską o życie duchowe swoich wychowanków. Bliższe informacje na temat jej działalności można znaleźć na stronie: www.collegiummarianum.pl .
 10. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Lourdes i Montserrat, która odbędzie się w dn. od 23.07 do 30.07. 2024 r. Plan pielgrzymki jest wywieszony w gablotach oraz na naszej stronie internetowej, a także wyłożony w kruchtach kościoła. Zapisy i szczegóły u ks. Grzegorza.
 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Wiganta Neubauera, l. 78 z Niemiec, śp. Krystynę Olszewską, l. 83 z ul. Gdańskiej, śp. Jana Kuchtę, l. 83 z ul. Wybickiego, śp. Wiesława Skrobot, l. 69 z Kalisk, śp. Waldemara Drążkowskiego, l. 79 z ul. Chojnickiej. Zmarł także śp. Zbigniew Ferenc, l. 65 z Alei Wojska Polskiego. Jego pogrzeb odbył się w Mysłowicach Niech dobry i miłosierny Bóg przyjmie naszych zmarłych do swego Domu. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.