Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne na XVII Niedzielę Zwykłą, 25 lipca 2021r.

 

 

 1. Serdecznie witamy wszystkich wczasowiczów i urlopowiczów przebywających na terenie naszej parafii i życzymy udanych wakacji i urlopów. Niech będzie to czas bezpiecznego wypoczynku oraz odzyskiwania sił fizycznych, psychicznych i duchowych. Zachęcamy do odwiedzania w czasie wakacyjnym kościołów. Podziwiając piękno architektury, obrazów i rzeźb, pamiętajmy, że każdy kościół jest przede wszystkim Domem Bożym i miejscem oddawania Bogu czci.
 2. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach, jakie miały miejsce w naszym kraju i Europie. Modlitwą obejmujemy wszystkich poszkodowanych, prosząc o nadzieję dla nich oraz o ducha solidarności, troski i współodpowiedzialności dla wszystkich ludzi dobrej woli mogących przyjść z pomocą dotkniętym klęskami żywiołowymi. W tym celu organizowana jest dziś zbiórka do puszek. Zebrane ofiary zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polska. Wszystkim ofiarodawcom i zbierającym ofiary serdecznie dziękujemy.
 3. Jutro przypada liturgiczne wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP. W tym dniu modlimy się szczególnie za rodziców, babcie, dziadków, za najstarszych parafian, ludzi w sędziwym wieku i emerytów.
 4. W czwartek przez nasze miasto będzie przechodzić Gdańska Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku grupę pielgrzymów będziemy gościć na krótki odpoczynek ok. godz. 11.45. Przyjmijmy serdecznie utrudzonych pielgrzymów i okażmy im otwarte i życzliwe serce.
 5. W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy. O godz. 17.30 wspólna adoracja wraz z modlitwami o powołania duchowne i za powołanych do służby Bożej.
 6. W piątek o godz. 17.00 Msza św. w intencji parafian zmarłych w miesiącu lipcu.
 7. W sobotę z kościoła św. Wojciecha wyruszy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpocznie się ona Mszą św. o godz. 6.00.
 8. Przed nami miesiąc sierpień – miesiąc pielgrzymek do sanktuariów maryjnych, wielu świąt maryjnych, a także miesiąc pamięci o ważnych wydarzeniach z historii naszego narodu. Od wielu lat jesteśmy też zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Módlmy się o wyzwolenie wielu naszych rodaków z nałogu pijaństwa.
 9. W piątek, 6 sierpnia, będziemy przeżywać w naszej parafii uroczystość odpustową Przemienienia Pańskiego, dlatego jako nasze duchowe przygotowanie do odpustu od najbliższej środy, codziennie przed Mszą św. o 8.30 i przed wieczorną Mszą św. będziemy odprawiać Nowennę do Przemienienia Pańskiego.
 10. W związku z trwającą pandemią COVID-19 i brakiem skutecznego lekarstwa, zachęcamy do podejmowania akcji szczepień. Pomimo, że nie są one co do zasady obowiązkiem moralnym, jednak należy na nie spojrzeć w świetle piątego przykazania Bożego i w duchu odpowiedzialności za zdrowie własne i innych. Przykład w tej kwestii dał nam również papież Franciszek.
 11. Nasza parafia organizuję dnia 24.08.2021 pielgrzymkę do Gietrzwałdu. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie w kościele, na stronie internetowej parafii i u ks. Michała Matusika.
 12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Kazimierę Jakubowską, l. 89 z ul. Gimnazjalnej. Niech dobry i miłosierny Bóg przyjmie naszych zmarłych do swego Domu. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.