PIELGRZYMKA AUTOKAROWA DO WROCŁAWIA 09-11 WRZEŚNIA 2022

PIELGRZYMKA AUTOKAROWA DO WROCŁAWIA

09-11 WRZEŚNIA 2022

 

Dzień 1

04:00 Wyjazd autokarem ze Starogardu Gdańskiego (parking przy Stadionie im. Kazimierza Deyny). Przed południem przyjazd do Wrocławia w okolice Parku Szczytnickiego, spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie Hali Stulecia (z zewnątrz) – obiekt wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, Iglicy, Pergoli, Ogrodu Japońskiego, Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej. Następnie wizyta w najstarszym na ziemiach polskich Ogrodzie Zoologicznym z Afrykarium. Afrykarium we wrocławskim zoo to jedyne na świecie tematyczne oceanarium, poświęcone wyłącznie faunie Afryki. W 21 basenach i akwariach można zobaczyć ponad 350 gatunków ryb oraz ssaków pochodzących z Czarnego Lądu. Indywidualne zwiedzanie Afrykarium, spacer po Ogrodzie Zoologicznym. Obiadokolacja w restauracji. Przejazd do hotelu na zakwaterowanie i nocleg.

 

Dzień 2

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie Ostrowa Tumskiego – najstarszej dzielnicy Wrocławia, w czasie spaceru z przewodnikiem zobaczymy m.in. Katedrę św. Jana Chrzciciela, „Bramę Kluskową”, kolegiatę św. Krzyża i św. Bartłomieja, Wyspę Piaskową. Następnie zwiedzanie Panoramy Racławickiej. Panorama Racławicka we Wrocławiu to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie podziwiać można relikt dziewiętnastowiecznej kultury masowej. Wielkie malowidło (15 × 114 m), dzięki zespoleniu szczególnych zabiegów malarskich (specjalna perspektywa) i technicznych (oświetlenie, sztuczny teren, zaciemnione, kręte podejście), „przenosi” widza w inną rzeczywistość i inny czas. Panorama Racławicka to pierwsze i jedyne zachowane do dziś polskie dzieło tego rodzaju. Przejście z przewodnikiem do centrum miasta, po drodze zobaczymy m.in. Uniwersytet Wrocławski, Pomnik Szermierza, ul. Więzienną (dawne więzienie), Jatki, Bazylikę św. Elżbiety, Plac Solny, Rynek, Ratusz, Pręgierz. Obiadokolacja w restauracji. Czas wolny na wrocławskim Rynku. Powrót do hotelu na nocleg.

 

Dzień 3

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Muzeum Narodowego, indywidualne zwiedzanie. Przejazd do Centrum Historii Zajezdnia, zwiedzanie muzeum z przewodnikiem. Przejazd pod wieżę Sky Tower, wjazd windą na punkt widokowy. Czas wolny na indywidualny posiłek w Galerii Handlowej Sky Tower. Po południu wyjazd do Starogardu Gdańskiego, powrót w godzinach wieczornych.

 

 

Cena: 770 zł/os. dorośli, 740 zł/os. – dzieci, młodzież, emeryci i renciści

 

Cena obejmuje: przejazd klimatyzowanym autokarem, 2 noclegi w Domu Notre Dame we Wrocławiu (pokoje 2 osobowe z łazienkami) – do pokoi 1 osobowych dopłata, 2 śniadania w formie bufetu, 2 obiadokolacje, bilety wstępu (Ogród Japoński, Ogród Zoologiczny z Afrykarium, Panorama Racławicka, Muzeum Narodowe, Centrum Historii Zajezdnia, wieża Sky Tower), usługi przewodników, udział księdza – opiekuna duchowego, opiekę pilota, zestaw słuchawkowy Tour Guide, ubezpieczenie NNW

Codziennie podczas pielgrzymki przewidziana jest Msza św..

Bliższe informacje i zapisy:

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Mateusza w Starogardzie Gdańskim

Ks. Michał Matusik, tel. 575147963

 

Wpłata zadatku 300 zł/os. do 30.06.2022 u Ks. Michała lub na poniższe konto:
Biuro Podróży GRAMBURG TRAVEL Sebastian Gramburg
Żabno 7c
83-200 Starogard Gdański

Santander Bank Polska S.A.
88 1090 2620 0000 0001 4506 5970