Prośba o modlitwę w południe, w środę 25 marca, w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych

Prośba o modlitwę w południe, w środę 25 marca, w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych
Odpowiadając na wezwanie papieża Franciszka, dziś w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego o godz. 12.00 wszyscy będziemy wspólnie wołać „Ojcze nasz”. Zjednoczymy nasze serca w Modlitwie Pańskiej. Zabiją dzwony w naszych kościołach, a my, zostając w domach, jednoczmy się w duchowej komunii razem z kapłanami, biskupami, którzy w kościołach będą odmawiać Modlitwę Pańską. Prośmy o ustanie epidemii, prośmy za wszystkich chorych i cierpiących i za wszystkich, którzy się nad nimi pochylają: za lekarzy, za pielęgniarki, za wszystkich pracowników służby zdrowia. Prośmy za wszystkich, którzy oddają swój czas i serce, byśmy mogli ten trudny czas przeżyć. Polecajmy w modlitwie Bogu także zmarłych. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do zjednoczenia się w tej modlitwie. Znakiem jedności w modlitwie jest też modlitwa, którą przekazał kard. Angelo Bagnasco, przewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy. Zachęcamy wiernych, aby w tym samym czasie łączyli się duchowo ze swoimi duszpasterzami, odmawiając w domach wskazane modlitwy.
Tekst modlitwy:
„Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia.
Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym.
Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen. Maryjo, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się za nami!”.