Drodzy w Panu Wierni Dekanatu Starogardzkiego! Ten rok jest w Kościele rokiem poświęconym Eucharystii dlatego Wszystkich wierzących w Chrystusa zapraszamy do wzięcia udziału w Dekanalnym Kongresie Eucharystycznym.

Drodzy w Panu Wierni Dekanatu Starogardzkiego!
Ten rok jest w Kościele rokiem poświęconym Eucharystii dlatego Wszystkich wierzących w Chrystusa zapraszamy do wzięcia udziału w Dekanalnym Kongresie Eucharystycznym.

1.W tym roku w kwietniu i w maju mija 80 rocznica męczeńskiej śmierci polskich oficerów, policjantów i więźniów politycznych w Katyniu, Charkowie, Twerze i w innych miejscach na „nieludzkiej ziemi”. Wśród prawie 7 tysięcy zamordowanych polskich policjantów byli też policjanci urodzeni w powiecie starogardzkim lub u nas służący. Komitet Społeczny z kapelanem policjantów starogardzkich ks. prał. Ryszardem Wiśniewskim pragnie ufundować sztandar dla Policji Powiatu Starogardzkiego, dlatego po Mszy św. ministranci lub wolontariusze chcieliby rozdawać kartki z komunikatem w tej sprawie.

2. Wojownicy Maryi – starogardzka Wspólnota Mężczyzn przy parafii św. Katarzyny zaprasza chętnych mężczyzn na modlitwę różańcową ulicami naszego miasta w I sobotę marca o godz. 10.00 spotkanie przy św. Katarzynie. Wojownicy Maryi to wspólnota dla mężczyzn od 18 do 50 lat. Jej celem jest formacja wewnętrzna i walka ze złem w sobie czyli grzechem, przez modlitwę, post i uczynki miłosierdzia. Więcej informacji na plakatach.

3. I Dekanalny Kongres Eucharystyczny rozpoczynamy dla całego dekanatu dnia 18 kwietnia w kościele Miłosierdzia Bożego o godz. 12.00 Anioł Pański. O tej godzinie rozpoczynają się Kongresy Eucharystyczne we wszystkich dekanatach całej naszej diecezji.

Program:
g.12. 00 – Warsztaty dla służby liturgicznej i lektorów (także świeckich)
g. 13.00 Katecheza o Eucharystii dla wszystkich
g. 14.00 Msza św. i Uwielbienie
Proszę przygotować delegacje wspólnot parafialnych, grup, ministrantów i lektorów, szafarzy, Żywego Różańca itp. z każdej parafii dekanatu do wzięcia udziału w uroczystym otwarciu Kongresu, byłoby idealnie gdyby każdą parafię reprezentowało przynajmniej 1% wiernych będzie wtedy ok. 500 delegatów.

Następne dwa bardzo ważne dni Kongresu Eucharystycznego:
Poniedziałek i wtorek 20 i 21.04. Do południa Rekolekcje młodzieżowe a w nich o godz. 9.00; 11.00 i 13.00 Koncert zespołu raperskiego i świadectwa Full Power Spirit dla młodzieży szkół ponadpodstawowych na Hali im Grubby i Msza w wyznaczonym kościele.
Wieczorem o 19.00 Msza św. koncelebrowana, konferencja o Eucharystii i Uwielbienie dla rodzin na Hali Grubby.
Środa 22.04.2020 Dzień Pojednania – przez cały dzień okazja do spowiedzi w kościele św. Katarzyny lub Centrum „Więź” – porada
Godz. 17.00 – kościół św. Wojciecha – Msza św. i Uwielbienie na zakończenie rekolekcji dla młodzieży.
23.04.2020 Odpust św. Wojciecha dla Miasta i Parafii i zakończenie Kongresu.
Serdecznie zapraszamy. Proszę już teraz o zarezerwowanie tych terminów w życiu parafialnym i rodzinnym. Dalsze informacje w czasie późniejszym