Pielgrzymka do Medjugorie

Pielgrzymka do Medjugorie

z Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Św. Mateusza w
Starogardzie Gdańskim

w dniach 17-26.08.2019 10 dni, bez przejazdów nocnych!

Medjugorje to niewielka miejscowość w Bośni i Hercegowinie gdzie w 1981 roku rozpoczęły się objawienia Matki Bożej! Od tego czasu życie parafii zmieniło się. Matka Boża oprócz sześciorga wizjonerów wybrała całą parafię i pielgrzymów na swoich współpracowników. Szczególnie było to widoczne w orędziu, w którym powiedziała: «Wybrałam tę parafię w szczególny sposób i pragnę ją prowadzić»

„Jeśli chcesz spotkać Matkę, jedź do Medjugorie. Ludzie pielgrzymując do Medjugorie, gdzie w sakramencie pojednania na nowo grzebią swoje grzechy – ponownie są wzniesieni w czystości i pięknie Bożej miłości. Tak jak morze może leczyć, tak samo Medjugorie leczy – jego wody są niczym miłosierdzie, która obmywa wszystkich tych, którzy przybywają na jego brzeg. To jest woda żywa – w Medjugorie na nowo płyną rzeki wody żywej i oblewają serca wszystkich tych, którzy oddalili się od źródła, a źródłem tym jest sam Bóg.” Głos Pokoju nr 12

Cena pielgrzymki: 1800 zł/os.
Cena obejmuje: przejazd autokarem na całej trasie z WC, DWD, BAREK, 9 noclegów (pokoje 2 osobowe z łazienkami), 9 śniadań, 9 obiadokolacji – w hotelach poza Medjugorie do posiłków podawana jest woda, reszta napojów dodatkowo płatna, opiekę pilota, udział księdza – opiekuna duchowego, ubezpieczenie KL, NNW i BP

Cena nie obejmuje: biletów wstępu (Baszta Rybacka, Kościół św. Macieja, Wodospady Kravica, Park Narodowy Chorwacji – Plitwickie Jeziora), rejsu statkiem po Dunaju, usług przewodników lokalnych w Budapeszcie, Mostarze i Dubrowniku, opiekę kreatorki w Medjugorie, opłat autostradowych, parkingów, systemów słuchawkowych Tour Guide, taksy klimatycznej (wszystko dodatkowo płatne u pilota w autokarze 80 euro/os.)

Każdego dnia przewidziana jest Msza św. zgodnie z ustaleniami z opiekunem duchowym.
Zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów.

Do Bośni i Hercegowiny wystarczy ważny dowód osobisty lub paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od momentu wyjazdu z Bośni i Hercegowiny.

Program pielgrzymki do Medjugorie w dniach 17-26.08.2019
I dzień – 17.08.2019 (sobota)

03:00 Wyjazd autokarem ze Starogardu Gdańskiego z parkingu przy Stadionie im. Kazimierza Deyny, ul. Olimpijczyków Starogardzkich 1. Przejazd trasą przez Toruń, Łódź, Częstochowę, Siewierz. Następnie przejazd przez granicę polsko – czeską na autostradzie A-1 i dalsza podróż przez Czechy, Słowację, Węgry na obiadokolację i nocleg w hotelu w Budapeszcie.

II dzień – 18.08.2019 (niedziela)
07:30 Śniadanie. Przejazd do centrum Budapesztu. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem. Zwiedzanie stolicy Węgier: Plac Bohaterów, Aleja Andrassy’ego, Parlament (zewnątrz), Katedra, Wzgórze Zamkowe (Baszta Rybacka, Kościół św. Macieja), Wzgórze Gellerta, most łańcuchowy. Msza św. w kaplicy św. Jana Pawła II. Czas wolny. Powrót do hotelu na krótki odpoczynek i obiadokolację. Rejs statkiem po Dunaju. Powrót do hotelu na nocleg.
III dzień – 19.08.2019 (poniedziałek)
07:30 Śniadanie. Przejazd autokarem do Medjugorie trasą północną przez Udvar, Beli Monastir – Msza św., Šamac, Doboj, Konjic, Mostar. Przyjazd do Medjugorie w późnych godzinach wieczornych na obiadokolację i nocleg.

IV dzień – 20.08.2019 (wtorek)

07:30 Śniadanie. Całodzienny pobyt w Medjugorie. Spotkanie z kreatorką, wejście na Górę Objawień – miejsce, gdzie Matka Boża po raz pierwszy się objawiła, wspólny różaniec. Czas wolny. Następnie wizyta w Chrześcijańskim Stowarzyszeniu Wieczernik – Cenacolo. Czas wolny przeznaczony na indywidualną modlitwę. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

V dzień – 21.08.2019 (środa)
07:30 Śniadanie. Przejazd autokarem do Vepric – Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes. Msza św.. Przejazd autokarem do miejscowości Makarska, czas wolny, dla chętnych plażowanie i kąpiel w Morzu Adriatyckim. Możliwe jest zorganizowanie rejsu statkiem na pobliskie wyspy za dodatkową opłatą. Powrót autokarem do Medjugorie. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

VI dzień – 22.08.2019 (czwartek)
Dla chętnych od godz. 04:30 piesza wyprawa na Drogę Krzyżową na górze Križevac. Śniadanie. Wyjazd do Mostaru – miasta leżącego na obu brzegach rzeki Neretwy, połączonych najważniejszym zabytkiem miasta XVI-wiecznym kamiennym Starym Mostem, wybudowany w 1566 (odbudowanym po wojnie w 2004 r.). Msza św. w kościele św. Piotra i Pawła, a po niej zwiedzanie Mostaru z przewodnikiem. Czas wolny. Następnie przejazd do Kravicy – słynącej z przepięknych wodospadów, które jest znanym miejscu rekreacyjnym w Bośni i Hercegowinie. Powrót autokarem do Medjugorie na obiadokolację. Dla chętnych możliwość uczestnictwa w wieczornej, międzynarodowej Mszy św.. Nocleg w hotelu.

VII dzień – 23.08.2019 (piątek)
07:30 Śniadanie. Przejazd autokarem do Dubrownika perły architektury Dalmacji. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem, wizyta w centrum historycznym miasta. Msza św. w kościele w Dubrowniku. Powrót autokarem do Medjugorie na obiadokolację i nocleg w hotelu.

VIII dzień – 24.08.2019 (sobota)
06:30 Śniadanie, wykwaterowanie, Msza św.. Przejazd autokarem do Plitwic. Zwiedzanie Parku Narodowego Chorwacji – Plitwickie Jeziora wpisanego na listę dziedzictwa przyrodniczego UNESCO (16 jezior połączonych wodospadami). Jest to najpopularniejszy Park Narodowy w Chorwacji, jednocześnie zaliczany do najpiękniejszych atrakcji przyrodniczych Europy. Przejazd na obiadokolację i nocleg w hotelu w Mariji Bistrycy.

IX dzień – 25.08.2019 (niedziela)
07:30 Śniadanie, Nawiedzenie Sanktuarium Narodowego Chorwacji Marija Bistrica – modlitwa przed Figurą Czarnej Madonny. Przejazd autokarem do Wiednia. Wjazd na Kahlenberg, Msza św.., następnie czas na podziwianie panoramy stolicy Austrii. Przejazd na obiadokolację oraz nocleg do hotelu w południowych Czechach.

X dzień – 26.08.2019 (poniedziałek)
07:30 Śniadanie, wykwaterowanie. Msza św.. Wyjazd autokarem do Starogardu Gdańskiego. W czasie przejazdu wizyta w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze w Częstochowie. Powrót do Starogardu Gdańskiego w godzinach późno wieczornych.

Bliższe informacje i zapisy:
Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Mateusza w Starogardzie Gdańskim
Ks. Michał Matusik, tel. 575147963

Zadatek 300 zł/os. płatny przelewem na poniższe konto do 20.05.2019:
Biuro Podróży GRAMBURG TRAVEL Sebastian Gramburg
Żabno 7c
83-200 Starogard Gdański
Idea Bank
14 1950 0001 2006 0070 9037 0002
Tytułem: Wpłata zadatku za udział w pielgrzymce do Medjugorie w terminie 17-26.08.2019-imię i nazwisko uczestnika