Musical o Janie Pawle II

Organizujemy wyjazd na musical „Karol”, który odbędzie się na ERGO Arenie w Gdańsku, w niedzielę 12 listopada. Koszt wyjazdu wynosi 130 zł. Zapisywać można się w zakrystii lub u ks. Marcina.

„Karol” to wielkie widowisko muzyczne, taneczne i wokalne z udziałem Edyty Geppert, Anny Wyszkoni, Piotra Cugowskiego, Wojciecha Cugowskiego, Jacka Kawalca i wielu innych znakomitych artystów! Spektakl stworzony został na podstawie biografii Karola Wojtyły oraz spisanych przez współpracowników Papieża niezliczonych anegdot i zabawnych historii z czasów jego pontyfikatu. Połączenie multimedialnej scenografii, świateł, tańca, nowoczesnej muzyki i wyśmienitej gry aktorskiej przeniesie widza w magiczny świat życia i dzieła Jana Pawła II. Będziemy spacerować wraz z Ojcem Świętym po górskich szlakach Beskidów, klimatycznych uliczkach Krakowa i majestatycznym Placu Św. Piotra w Watykanie oraz przeżywać wspólnie najważniejsze wydarzenia z historii Polski i Europy XX wieku!
„Karol” to opowieść o człowieku, który żyjąc w niezwykłych czasach, sam staje się postacią niezwyczajną. To pełna zabawnych anegdot, ciepła, wzruszająca, a momentami dramatyczna opowieść o pogodnym chłopaku z Wadowic, chcącym żyć tak, jak żyją jego rówieśnicy: marząc, spacerując po górach, grając na gitarze przy ognisku, kibicując ukochanej drużynie piłkarskiej… Jednak „dziejąca się” niemal na wyciągnięcie ręki wielka historia każe mu dokonywać innych wyborów. Wyborów – jak się wkrótce okaże – o fundamentalnym znaczeniu dla losów świata.

Karol to wyjątkowy spektakl z udziałem gwiazd polskiej sceny muzycznej, uczestników programów typu talent show oraz artystów najlepszych scen musicalowych w Polsce!

Na musicalowej scenie poznajemy postać człowieka pełnego pogody ducha, poczucia humoru, twórczej pasji i miłości do ludzi, który ze wskazanych cech i wartości uczynił znak rozpoznawczy Kościoła XX wieku, zmieniając nie tylko oblicze Watykanu, ale także Polski i Europy. Musical „Karol” to opowieść o papieżu innym niż wszyscy poprzedni papieże: o człowieku, a nie wyłącznie „głowie Kościoła”, o poecie, filozofie, aktorze i „przyjacielu wiernych”, a nie urzędniku watykańskim ukrytym za kurtyną kadzidlanego dymu. Przedstawiamy Ojca Świętego, który – wierny rodzinnym ideałom i młodzieńczej pasji – skutecznie przełamywał sztywny protokół Stolicy Piotrowej, na nowo prezentując światu nieco zakurzone cnoty chrześcijan – poczucie humoru, szczerość, skromność, serdeczność, otwartość na ludzi.

Zapraszamy na muzyczną opowieść o życiu Karola Wojtyły oraz o historii Polski XX wieku, jakiej na scenie nie było!

Życie Karola Wojtyły staje się także okazją do muzycznej opowieści o historii XX wieku, jakiej na polskiej scenie dotąd nie było! Narracja sceniczna, podobnie jak życie Karola Wojtyły – reprezentanta Pokolenia Kolumbów – została skonstruowana wokół wybranych wydarzeń i zjawisk historycznych o fundamentalnym znaczeniu dla dziejów i współczesności naszego kraju: odzyskania niepodległości w 1918 roku, II wojny światowej i losów narodu polskiego pod okupacją hitlerowską i sowiecką, odbudowy Polski po wojnie, kształtowania się relacji państwo-kościół w okresie PRL, wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, zamachu na Placu Św. Piotra, karnawału „Solidarności”, Jesieni Narodów.

Przez cały spektakl publiczność poznaje Karola Wojtyłę przede wszystkim jako człowieka – „przyjaciela wiernych”, który nigdy nie zatraca swojej żarliwości, zaangażowania, pasji i głęboko humanistycznej miłości do ludzi, nawet wtedy, gdy historia zsyła doświadczenia bolesne, najtrudniejsze z możliwych.