Pielgrzymka do Fatimy

Wraz z Katolickim Biurem Pielgrzymkowym organizujemy pielgrzymkę do Fatimy na 100-lecie objawień. Program znajduje się poniżej. Zapisywać można się w biurze parafialnym.

5-cio dniowa PIELGRZYMKA do  F A T I M Y

11 –  15.09.2017

                                                  

DZIEŃ 1 – 11.09

WARSZAWA – LIZBONA  – FATIMA

Zbiórka w hali odlotów portu lotniczego w Warszawie. Odprawa i odlot do Lizbony. Lądowanie w Lizbonie ok 15.30 –  autokarowy objazd pięknej stolicy Portugalii, nawiedzenie Katedry, kościoła Św. Antoniego i  kościoła Hieronimitów. Przejazd do Fatimy, zakwaterowanie w hotelu i  kolacja.

 

DZIEŃ 2 – 12.09

FATIMA

Po śniadaniu i mszy św. cały dzień spędzimy w Sanktuarium, nawiedzimy świątynie, zwiedzimy też bardzo ciekawe Muzeum darów. Pójdziemy Węgierską Drogą Krzyżową aż do miejsca Objawień Anioła Pokoju i do rodzinnej wioski pastuszków – Aljustrel, zakupy, chwila relaksu. Kolacja. Po kolacji pójdziemy na Plac Sanktuarium gdzie uczestniczyć będziemy w Wielkiej Procesji Różańcowej i wieczornej Eucharystii. Nocleg jw.

 

DZIEŃ 3 – 13.09

FATIMA

Po śniadaniu podejdziemy na Plac Sanktuarium. Dzień przepięknych uroczystości związanych z dniem 13 maja. Główna procesja różańcowa z oryginalną Figurą MB z Fatimy i międzynarodowa msza św. na Placu Sanktuarium. Lunch. Po południu czas wolny na indywidualne przemyślenia, spotkania, zakupy. Kolacja i nocleg  jw.

 

DZIEŃ 4 – 14.09

FATIMA – BATALHA – ALCOBASCA – NAZARE – FATIMA

Po Mszy św. i po  śniadaniu wyruszymy w podróż by odwiedzić dwa zespoły klasztorne w Batalha i Alcobasca ujęte ze względu na swoje piękno architektoniczne i bogatą historię – na liście UNESCO. Następnie pojedziemy do malowniczej nadmorskiej miejscowości Nazare  – tam mieści się pierwsze Sanktuarium Maryjne Portugalii. Zrelaksujemy się nad Oceanem Atlantyckim. Na kolację i nocleg powrócimy do Fatimy. Po kolacji ponowna możliwość udziału w wieczornej procesji różańcowej.

 

DZIEŃ 5 – 15.09

FATIMA – LIZBONA – POLSKA/GDAŃSK

Po śniadaniu  przejazd na lotnisko w  Lizbonie, odprawa i odlot do Polski

 

 

ŚWIADCZENIA: przeloty, przejazdy, noclegi w hotelach ***, wyżywienie 2 x dziennie /bardzo syte/, 1 lunch 13-ego, wstępy, opieka pilota/przewodnika, tipy, ubezpieczenie KL i NW

 

KOSZT  w 2016 roku DLA GRUP Z POLSKI

1800 zł  +  280 Euro  płatne na konta KBP        /+60 Euro płatne na miejscu/

 

….na 2017 trzeba spodziewać się podwyżek noclegów hotelowych w Fatimie – w Euro więc prawdopodobnie      1800 zł + 360-380 Euro   /+60E na miejscu/