WAKACYJNY WYJAZD MINISTRANTÓW

IMG-20160823-WA0002

W dniach 22-27 sierpnia 2016r. ministranci naszej parafii wraz z ks. Wojciechem gościli w Polskiej Misji Katolickiej w Hamburgu, gdzie proboszczem jest nasz parafianin ks. Rafał Wasielewski. 

Czas spędzony w Hamburgu był dla nas wspaniałym przeżyciem. Ministranci uczyli się wspólnego spędzania czasu na grach i zabawach oraz wzajemnej pomocy. Wyjazd obfitował w wiele ciekawych atrakcji: zwiedziliśmy park miniatur, Aquapark Arriba, stadion HSV Hamburg. Ponadto rejs statkiem, jazda metrem i zwiedzanie miasta. Dzień spędzony w Heideparku był ogromną dawka adrenaliny i zabawy.

Razem z ministrantami uczestniczyliśmy we Mszy św. w języku polskim i niemieckim. Taka ilość chłopców służących Bogu była dla parafian wzruszającym widokiem.

Bardzo serdecznie chciałbym podziękować ks. Rafałowi, który przywitał nas pizzą, którą sam zrobił.  Wdzięczni jesteśmy wszystkim, którzy pomagali nam w zorganizowaniu wyjazdu oraz miło spędzenia tam czasu, klerykowi Markowi, rodzicom, opiekunom oraz wszystkim ludziom dobrej woli. Nasi ministranci dali piękne świadectwo za co też im gorąco dziękuję.

Wszystkich chłopców, którzy chcieliby służyć Panu przy ołtarzu jako ministranci serdecznie zapraszam.

Ks. Wojciech John

Rodzice ministrantów przesłali na adres parafii takie słowa podziękowania:

Rodzice wraz z ministrantami składają serdeczne podziękowanie za zorganizowanie udanej wycieczki do Hamburga. W sposób szczególny dziękujemy księdzu Wojciechowi, który podjął się organizacji wyjazdu, a zarazem był serdecznym opiekunem, księdzu Rafałowi z Hamburga za organizację pobytu w Hamburgu, panom kierowcom i naszym parafianom, którzy swoją ofiarą finansową, w czasie kolędy, przyczynili się do sfinansowania wyjazdu. Ten kilkudniowy wyjazd z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Z podziękowaniem

wdzięczni rodzice i ministranci