Pierwsza Komunia Święta

IMG_1493

W Piśmie Świętym jest napisane: ,,Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy Królestwo Boże” (Mk 10,14). I Komunia Święta to ważny moment w życiu każdego dziecka. Do tej wyjątkowej chwili dzieci z naszej parafii przygotowywały się przez cały rok m.in. poprzez uczestnictwo w katechezie oraz udział wraz z rodzicami na niedzielnej Eucharystii.

W niedzielę 22 maja, w uroczystość Trójcy Najświętszej, o godzinie 10.00 odbyła się w naszej parafii piękna uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. W tym dniu uczniowie III klas po raz pierwszy, do swoich serc, pod postacią chleba, przyjęli Pana Jezusa. Uroczystość przyjęcia po raz pierwszy Komunii Świętej poprzedziła sobotnia spowiedź. Sakrament Komunii Świętej przyjęło 50 dzieci. Uroczystą Mszę św. odprawił oraz wygłosił Słowo Boże ksiądz proboszcz Eugeniusz Stencel, który w homilii skierowanej do dzieci mówił o największym skarbie jaki pozostawił nam Pan Jezus w chlebie eucharystycznym i że za nimi tęskni i zawsze na nich z miłością w kościele będzie czekał . Największym prezentem dla każdego dziecka od tej chwili jest możliwość karmienia się ciałem Chrystusa i nigdy o tym nie mają zapomnieć, a o tym mają dzieciom przypominać niezapominajki, które ze sobą Ksiądz Proboszcz przyniósł do kościoła. Dzieci pierwszokomunijne podczas Mszy Świętej przekazały dar ufundowany przez rodziców dla naszego kościoła – relikwiarz, w którym umieszczono relikwie św. Jana Pawła II.

Dobrana oprawa muzyczna, piękne wiersze, składane życzenia, podziękowania oraz kwiaty wprowadziły uczestników w radosny klimat.

O godzinie 15.30 dzieci wraz z najbliższymi przybyły do świątyni na nabożeństwo majowe. W trakcie nabożeństwa zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia oraz dzieci otrzymały pamiątki przyjęcia I Komunii Świętej.

Przez najbliższy tydzień w naszej parafii będziemy przeżywać tzw. biały tydzień – dzieci z klas trzecich szkoły podstawowej wraz z rodzicami będą się codziennie spotykać na nabożeństwach majowych i Mszy św., by w ten sposób przedłużyć radość z uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.

Dzieciom życzymy, by Pan Jezus, który zamieszkał w ich sercach prowadził je przez życie i był ich najlepszym Przyjacielem. Rodzicom i Rodzinom dziękujemy za zaangażowanie, aby ten dzień był odświętny i wyjątkowy.

Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do ks. Karola i pani katechetki Violetty, którzy przez cały rok przygotowywali dzieci do tego wyjątkowego dnia.