Nasz Parafianin – Kapłanem!

Pragniemy podzielić się wielką radością, że nasz parafianin dk. Janusz Osnowski

przyjął dzisiaj święcenia kapłańskie.

OSNOWSKI Janusz zdjecie

Już dzisiaj zapraszamy na Jego Mszę Prymicyjną,

którą odprawi w święto NMP Matki Kościoła,

tj. w poniedziałek, 16 maja o godz. 16.00.

Ksiądz Janusz Osnowski – urodził się 23 maja 1990 r. w Starogardzie Gdańskim. Wszystkie dotychczasowe sakramenty przyjął w naszej parafii, przez 12 lat był ministrantem, a także śpiewał w męskim chórze parafialnym pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa.  Po ukończeniu technikum ekonomicznego w Zespole Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie, gdzie przez 6 lat studiował filozofię i teologię. 12 czerwca 2015 r. przyjął święcenia diakonatu. Przez ostatni rok przygotowywał się do tego, by zostać kapłanem. W ramach tychże przygotowań odbywał praktyki diakońskie w parafii katedralnej w Pelplinie oraz w kolegiacie w Kartuzach. Obie parafie noszą wezwanie Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Święcenia kapłańskie przyjął 14 maja br. o godz. 11.00 w Bazylice Katedralnej w Pelplinie z rąk Księdza Biskupa Ryszarda Kasyny, zaś swoją Mszę świętą prymicyjną odprawi w naszym kościele 16 maja, w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła o godz. 16.00.

Na rozpoczętą drogę kapłaństwa życzymy Księdzu Januszowi

Bożego prowadzenia i wielu Łask Bożych,

a także Opieki Matki Bożej Wniebowziętej,

która towarzyszyła mu w tej ostatniej drodze ku kapłaństwu.

Powtarzając słowa skierowane ku neoprezbiterowi w dniu święceń życzymy

„niech Bóg, który rozpoczął w Tobie dobre dzieło sam go dokona”.

 

Wraz z księdzem Januszem święcenia kapłańskie przyjęło siedmiu innych diakonów.

Kapłani 2016

POLECAJMY W MODLITWIE KSIĘDZA JANUSZA I WSZYSTKICH NOWO WYŚWIĘCONYCH KAPŁANÓW I PROŚMY O NOWE POWOŁANIA ZWŁASZCZA Z NASZEJ PARAFII!

 

Obszerniejszą relację ze Święceń Kapłańskich znajdziemy na stronie diecezjalnego Radia Głos. Patrz TUTAJ