Pielgrzymka do Meksyku

MEKSYK – 10 dni

termin 5 – 14.12 2016

Meksyk_1

5.12 – DZIEŃ l – MEXICO CITY

Przelot samolotem z lotniska w Gdańsku  (z międzylądowaniem we Frankfurcie) do Mexico City. Po przylocie do stolicy Meksyku transfer do hotelu i odpoczynek po przebytej podróży.

 

6.12 – DZIEŃ 2 – GUADALUPE – TEOTICHUACAN

Do południa odwiedzimy Sanktuarium Matki Bożej w Guadalupe, patronki obu Ameryk. Msza Święta, zwiedzanie sanktuarium i położonych obok zabytkowych kościołów. Po południu wyjazd do Teotichuacan (jeden z największych zespołów archeologicznych Mezoameryki) gdzie zobaczymy słynne piramidy Słońca i Księżyca oraz inne atrakcje tego miejsca.

 

7.12 -DZIEŃ 3 – MIASTO MEKSYK

Rano udamy się na Plac Trzech Kultur, gdzie znajduje się najbardziej historyczny kościół w całym Meksyku: Santiago de Tlatelolco, zbudowany na ruinach azteckiej dzielnicy Tlatelolco. Następnie zwiedzimy Katedrę i inne obiekty tego ogromnego i niezwykłego miasta.  Czas wolny na indywidualne spacery. Powrót do hotelu.

 

8.12 – DZIEŃ 4 – MEXICO CITY – TAXCO – ACAPULCO

Po śniadaniu pojedziemy do Taxco – miasta srebra, położonego malowniczo na zboczu góry. Tu zwiedzimy m. in. piękny barokowy kościół Santa Prisca. Następnie, podziwiając przepiękne krajobrazy, pojedziemy do Acapulco.  Tam obiadokolacja i nocleg, a wieczorkiem spacer po plaży.

 

9-10.12 – DZIEŃ 5,6– ACAPULCO

Dwa dni wolne. Mieszkać i odpoczywać będziemy w eleganckim hotelu /all inclusive/ przy plaży. Możliwość wielu atrakcji fakultatywnych: rejs statkiem po Zatoce Acapulco, sporty wodne, oglądanie zapierających dech w piersiach skoków do wody z wysokich na 45 metrów skał itp. Prócz tego plażowanie i kąpiele w zatoce.

 

11.12 – DZIEŃ 7 – ACAPULCO – CUERNAVACA – MEXICO CITY

Po śniadaniu pożegnamy Acapulco i udamy się do Cuernavaca – miasta wiecznej wiosny, ulubionego miejsca spędzania zimy przez Azteków, później przez Korteza i Hiszpanów, dziś zaś – Amerykanów. Zwiedzimy katedrę (pierwotnie kościół i konwent misyjny z połowy XVI wieku) sławną dzięki absolutnie unikatowym malowidłom ściennym o tematyce japońskiej.

 

12.12 -DZIEŃ 8 –  MEXICO CITY – GUADALUPE – MEXICO CITY

Główne uroczystości  odpustowe w Największym Sanktuarium Maryjnym Świata.

Pożegnalna wizyta w Sanktuarium MB z Guadalupe. Wieczorne spacery po Mexico city.

 

13.12 – DZIEŃ 9 –   MEXICO CITY – PUEBLA – CHOLULA– ODLOT DO EUROPY

Pojedziemy przez cudowne pasmo gór do Puebli, ulubionego miasta Jana Pawła II. Tam zwiedzimy katedrę i piękną Kaplicę Różańcową u dominikanów. Odwiedzimy także miejscowość Cholula, gdzie zobaczymy największą piramidę Ameryki. Wieczorem odjazd na lotnisko, skąd odlecimy do Europy.

 

14.12  – DZIEŃ  10 – PRZYLOT   DO  POLSKI

Wieczorem przylecimy  do Gdańska.

Meksyk_2

KOSZT:  2250 $  płatne na konto KBP + 100 $  płatne na miejscu

             

ŚWIADCZENIA: przelot samolotem z Gdańsk – Mexico City – Gdańsk (z międzylądowaniem i przesiadką), przejazdy autokarem klimatyzowanym, noclegi w hotelach ***/**** z klimatyzacją w pokojach dwuosobowych z łazienkami, pokój jednoosobowy na życzenie i za dopłatą, śniadania i  obiadokolacje, w Acapulco „all inclusive”, zwiedzanie zgodnie z programem (kolejność może ulec zmianie), opieka pilota-przewodnika, ubezpieczenie NW i KL.    Nie wliczono w cenę: napojów do obiadokolacji,

 

 Do wyboru ciekawe imprezy fakultatywne w Acapilco np.

 

Rejs po  Zatoce Meksykańskiej z wypłynięciem na Pacyfik /ok 15 $/

Pół godzinna jazda skuterem wodnym /30 $/

Pokaz skoków  ze skały /ok 5 $/